You are here
Home > Zdrowie > Czy poduszki ortopedyczne są refundowane?

Czy poduszki ortopedyczne są refundowane?

Sprzęt medyczny w dużej mierze jest refundowany w ramach świadczeń gwarantowanych NFZ. Refundowane są:

– wózki inwalidzkie

– łóżka rehabilitacyjne

– ortezy

– balkoniki, podpórki

– kule łokciowe

Nie każdy jednak rodzaj sprzętu rehabilitacyjnego podlega refundacji. Nie można bynajmniej tak powiedzieć w odniesieniu do poduszek ortopedycznych. Są to produkty, które są bardzo pomocne w codzienności. Brak możliwości refundacji ich zakupu nie sprawia jednak tego, że nie warto dokonać ich zakupu. W tym względzie bowiem należy wskazać na korzyści płynące z zakupu oraz ze stosowania profesjonalnych poduszek ortopedycznych. Sam koszt ich zakupu nie jest bardzo wysoki i bynajmniej nie jest to powód do tego, aby z nich rezygnować.

Dlaczego warto zakupić poduszkę ortopedyczną?

Mówiąc o poduszkach ortopedycznych, można wskazać na ich podstawowy podział uwzględniający przeznaczenie. Mowa jest zatem o poduszkach do siedzenia oraz poduszkach od spania. Poduszki ortopedyczne są produktem wyraźnie poprawiającym komfort spania. Dlaczego? Ich kształt, a przede wszystkim materiał, z którego są one wykonane jest tym powodem, dla którego warto postawić na ten produkt. Poduszki ortopedyczne są wykonane ze specjalistycznej pianki termoodkształcalnej, która idealnie dopasowuje się do kształtu ciała danej osoby. Tym samym jej zastosowanie powoduje prawidłowe ułożenie kręgosłupa w trakcie snu. Poza tym dzięki używaniu poduszki ortopedycznej do spania uzyskujemy takie efekty jak:

– rozluźnienie mięśni pleców

– zniesienie naprężenia pomiędzy poszczególnymi kręgami kręgosłupa

– zapobieganie owym naprężeniom

– zapobieganie bólowi pleców, niwelowanie bólu

Istotne elementy

Poduszki ortopedyczne są oferowane w wielu różnych miejscach, w wielu różnych sklepach. Bardzo ważne jest to, aby przy ich zakupie nie sugerować się tylko i wyłącznie ceną. Tani produkt możliwy do zakupienia w sklepie, który nie jest sklepem medycznym, zazwyczaj wiąże się z tym, że mamy do czynienia z produktem nieskutecznym, który również może wywołać negatywne skutki. Dlatego też jeśli dokonywać zakupu poduszki medycznej, to bardzo istotne jest skierowanie się do profesjonalnego sklepu medycznego. Tylko bowiem w tym miejscu istnieje możliwość zakupu poduszki ortopedycznej opatrzonej stosownym certyfikatem. Dzięki temu klient ma pewność skuteczności działania danego produktu. Poza tym również bardzo ważnym aspektem w odniesieniu do owego zakupu jest dobór właściwego rozmiaru poduszki. Tym samym pomoc profesjonalisty pracującego w takim sklepie będzie czymś nieocenionym.

Zakup poduszki ortopedycznej do spania, do siedzenia nie jest refundowany. De facto jednak jest to inwestycja we własne zdrowie, inwestycja nie przekraczająca możliwości finansowych wielu osób. Jeśli ją skonfrontować z kosztem leczenia bólu kręgosłupa, z problemami z kręgosłupem, to tym bardziej warto podkreślić korzyść zakupu profesjonalnej poduszki ortopedycznej, która będzie nam służyć przez wiele lat zdrowego życia bez bólu kręgosłupa.

zobacz również: Czy warto zainwestować w poduszkę ortopedyczną?

2 thoughts on “Czy poduszki ortopedyczne są refundowane?

  1. Trzeba dobrze taka poduszkę dopasować, bo faktem jest, że źle dobrana może naprawdę spowodować więcej szkód niż pożytku. Ja swoją miałam dobierana w salonie i też zgodnie z wytycznymi z artykułu i moja termoelastyczna poduszka okazała się strzałem w 10!

    1. Dobór odpowiedniej poduszki jest naprawdę istotny, i niekiedy pomoc osoby ze sklepu jest niezbędna. Wiele osób nie wie w jaki sposób dobrać poduszkę ortopedyczną. Myślą że wybór ogranicza się do ceny i do tego, w jakiej pozycji śpią. A czynników jest więcej, chociażby konkretne problemy natury zdrowotnej czy szerokość barków. Cieszę się, że udało się odpowiednio dopasować poduszkę 🙂

Dodaj komentarz

Top