You are here
Home > Zdrowie > Zadania poduszek ortopedycznych

Zadania poduszek ortopedycznych

poduszki medyczne

Poduszki ortopedyczne z przeznaczeniem do spania nie są zwykłymi poduszkami. Zarówno cel ich stosowania jak i materiał, z którego są wykonane, wyróżnia je od tych zwykłych poduszek. Mówiąc o specjalistycznych poduszkach medycznych stosowanych do spania, mają one zarówno działanie lecznicze, rehabilitacyjne jak również można tu mówić o działaniu profilaktycznym, o działaniu zapobiegawczym.

Po co stosować poduszki medyczne do spania?

Wskazując na poduszki ortopedyczne do spania, należy podkreślić, że nie są to produkty tanie. Tym samym bardzo istotnym elementem jest zadanie pytania o sens ich zakupu oraz ich stosowania. Poduszki te wykonane są ze specjalnego materiału, jakim w głównej mierze jest pianka poliuretanowa o wysokiej sprężystości. To zapewnia owej poduszce zachowanie wymaganego kształtu przez cały czas. Po co stosować owe poduszki? Cele, jakie możemy dzięki nim zrealizować są różnorakie, lecz są bardzo ważne. Owe poduszki pozwalają na:

– właściwe podparcie kręgosłupa szyjnego oraz karku w trakcie snu

– odciążenie poszczególnych kręgów, zniesienie nacisku na rdzeń kręgowy

– usunięcie zjawiska bólu pleców,

– zapobieganie bólom pleców

Zdrowy sen jest ważnym elementem wpływającym na całokształt samopoczucia danej osoby. Tym samym poczynienie określonych kroków celem zapewnienia sobie dobrej jakości snu jest czymś bardzo istotnym.

Sekret poduszek ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne stosowane do spania są produktem, którego głównym sekretem jest materiał, z którego są one wykonane. W głównej mierze używana jest tutaj pianka poliuretanowa o bardzo wysokie sprężystości. Owa pianka ma za zadanie zapewnić odpowiednie podparcie dla głowy oraz karku. Jej wysoka sprężystość sprawia, że niezależnie od ułożenia ciała  w trakcie snu, niezależnie od stopnia nacisku, poduszka zachowuje swój kształt.

Pianka poliuretanowa, pianka termoaktywna jest materiałem, który dostosowuje się do ciężaru oraz temperatury danej osoby. Poza pianką poliuretanową, do wytwarzania owych poduszek można także używać innego rodzaju materiału. Można tu wskazać chociażby na lateks oraz na bawełnę. Istotną kwestią jest także wypełnienie poduszek ortopedycznych do spania. Jako wypełnienie, używa się takich materiałów jak włókno poliestrowe, silikon lub też łuski z gryki bądź też z orkiszu. To wypełnienie jest w pełni bezpieczne i także ma duże znaczenie w kontekście skuteczności działania poduszki.

Poduszki ortopedyczne do spania to produkt uniwersalny. Może być on stosowany przez każdego niezależnie od wieku, niezależnie od postury. Poduszki doskonale sprawdzają się w rehabilitacji schorzeń kręgosłupa szyjnego, ale nie tylko. Jest to bowiem produkt, który może być z powodzeniem stosowany jako profilaktyka. Dzięki niej możemy bowiem zadbać o zdrowy sen i nigdy nie zaznać bólu pleców, jaki jest często związany z niewłaściwą pozycją przyjmowaną podczas snu. Poduszki ortopedyczne mogą być także stosowane w odniesieniu do niemowląt zapewniając im warunki do prawidłowego rozwoju.

Dodaj komentarz

Top