You are here
Home > Zdrowie > Poduszka ortopedyczna szwedzka

Poduszka ortopedyczna szwedzka

Poduszka ortopedyczna szwedzka

W dzisiejszych czasach wiele uwagi poświęca się profilaktyce zdrowego snu. Nie mniej jednak nadal wielu z nas nie wie jak prawidłowo zadbać o dobry wypoczynek, gdzie zdrowy sen, to przede wszystkim noc po której budzisz się wypoczęty i zrelaksowany. W przypadku zdrowego snu niezwykle ważne jest zadbanie o kondycje naszego kręgosłupa o którą aktualnie jest coraz trudniej zadbać. W tym celu powstała więc szwedzka poduszka ortopedyczna.

Czym jest i jak działa poduszka ortopedyczna?

Szwedzka poduszka ortopedyczna przede wszystkim pozwala na zachowanie prawidłowej krzywizny kręgosłupa w czasie snu. Dzięki temu rano budzisz się bez uczucia sztywności i bóli kręgosłupa. O prawidłowym działaniu poduszki stanowi natomiast pianka, która powoduje, że ta nie odkształca się nawet po dłuższym używaniu. Najważniejszy jest jednak jej odpowiedni dobór, w przeciwnym razie zamiast pomagać może zaszkodzić.

Zanim kupisz poduszkę

W związku z tak ważnym prawidłowym doborem należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim na wzrost i wagę, a także szerokość barków mierzona od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Sam rodzaj poduszki jednak dopasowywany jest głównie pod pozycje w której zasypiamy.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

W związku z tym jeśli zasypiasz na plecach, to najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku, śpiąc na brzuchu najlepiej jeśli zdecydujesz się na poduszkę w kształcie gwiazdy, z kolei śpiąc na boku (niezależnie na którym) warto kupić poduszkę w kształcie wałka.

Zaufaj szwedzkim producentom

Dlaczego? Chociażby dlatego, że w pełni zwracają oni uwagę na jakość poduszek pod każdym względem. W związku z tym poduszki szwedzkiej produkcji są nie tylko zdrowe, ale i wygodne, a przy tym estetyczne, gdzie z powodzeniem będą stanowić uzupełnienie Twojej sypialni. Ponadto są łatwe w utrzymaniu. Ich cena jest zależna głównie od materiałów z których jest wykonana. Biorąc jednak pod uwagę zastosowanie, to szwedzka poduszka ortopedyczna jest dobrą inwestycją.

Zadbaj o siebie

Często początkowe bóle, uczucie sztywności bagatelizujemy nie konsultując ich z lekarzem, a niestety często tak niepozorne objawy mogą być początkiem trudnych do wyleczenia dolegliwości. W związku z tym jeśli zaczynasz je odczuwać od razu zgłoś się do lekarza w ramach profilaktyki, ten z kolei może doradzić w kwestii leczenia, aktywności fizycznej, zdrowej diety, czy polecić wyżej wspomniane poduszki ortopedyczne.

Dodaj komentarz

Top