You are here
Home > Zdrowie > Jak dobrać poduszkę do potrzeb dziecka?

Jak dobrać poduszkę do potrzeb dziecka?

poduszka dla dziecka

Każdy rodzic dba aby jego dziecko było zdrowe i prawidłowo się rozwijało. Tym samym zapewnia mu adekwatną dietę ale również dba o komfort i wygodę jego snu. Sen to nie tylko adekwatny wypoczynek i relaks po całym dniu, ale również etap w którym odpoczywają mięśnie naszego kręgosłupa. Kręgosłup dziecka dopiero się kształtuje, co sprawia, że należy zadbać aby w czasie snu był on odpowiednio ułożony. Jak zapewnić dziecku zdrowy i bezpieczny sen?

Najlepsza poduszka dla malucha

W jaki sposób wybrać poduszkę dla dziecka? Czy ma być to poduszka tradycyjna, wypełniona pierzem, czy też ortopedyczna z nowoczesnym materiałem? Jaka powinna być jej twardość, wysokość i wielkość? Dobór poduszki dla dziecka dostarcza nam wiele różnorodnych pytań. Zanim więc zdecydujemy się na konkretny model powinniśmy przeczytać poradnik, który znajdziemy na https://www.e-poduszki.pl/poduszki-dla-dzieci-c3.

Kupując poduszkę dla dziecka, powinniśmy również wziąć pod uwagę pozycję, w której najczęściej śpi. Jeżeli lubi odpoczywać na brzuchu, wybrana poduszka powinna być płaska i średnio miękka. W sytuacji jeśli dziecko stosunkowo często zmienia w czasie snu pozycję ciała, wówczas model musi być elastyczny i twardszy. Dzieci lubią również spać na plecach. Wówczas to najlepiej sprawdzi się poduszka o kształcie anatomicznym. Należy wybrać poduszkę, która jest w pełni dedykowana dla dzieci, ponieważ będzie idealnie pasować do rozmiaru ramion przyszłego użytkownika.

Stabilizacyjna poduszka dla dziecka

Dotychczas najczęściej wybieraliśmy dla swoich dzieci poduszki miękkie, czyli te wypełnione puchem. Obecnie udowodniono, że nie są one pozytywne w swym oddziaływaniu dla kręgosłupa, albowiem kręgosłup przyjmuje w czasie snu wymuszoną pozycję. Tym samym negatywnie oddziałuje na stan swego zdrowia. O wiele lepiej wybrać dobrze pasującą poduszkę ortopedyczną, która to dostosowuje się do kręgosłupa, odciąża go i sprawia, że w naturalnej pozycji może wypoczywać. Jeżeli dziecko boryka się z problemem alergii, wówczas warto wybrać materiały które nie uczulają. Dzięki temu pozbędziemy się kolejnego kłopotu.

Stabilne ułożenie kręgosłupa w czasie snu

Poduszka ortopedyczna, która jest optymalnie dobrana do potrzeb dziecka zapewnia stabilne i naturalne ułożenie kręgosłupa rozwijającego się organizmu. Bez względu na pozycję przyjętą w czasie snu, kręgosłup nie jest ułożony w pozycji, która jest nienaturalna, a tym samym prowadzi do dyskomfortu, bólu i problemów w przyszłości.

Dodaj komentarz

Top