You are here
Home > Rehabilitacja > Nowoczesna rehabilitacja ruchowo – jakie możliwości nam daje?

Nowoczesna rehabilitacja ruchowo – jakie możliwości nam daje?

nowoczesne metody rehabilitacji

Rehabilitacja ruchowa często jest niezbędnym elementem aby po urazie, operacji czy wypadku powrócić do normalnego życia. Obecnie mamy coraz bardziej zaawansowaną technologię pod tym względem, wiele nowoczesnych metod, dlatego efekty możemy osiągnąć szybko i cieszyć się ich ogromną skutecznością.

  • Kinezyterapia

Kinezyterapia coraz częściej stosowana jest jako element terapii i rehabilitacji ruchowej. Polega ona przede wszystkim na ćwiczeniu danej grupy mięśni. Czynne wykonywanie ćwiczeń jest tutaj podstawą i to od nich zależy czy pacjent szybko osiągnie sukces, którym jest stu procentowa sprawność ruchowa. Ćwiczenia nie są trudne, jednakże mogą sprawić kłopot osobom chorym, dlatego potrzebne jest wsparcie rehabilitanta.

  • Balneoterapia

Balneoterapia to również element rehabilitacji ruchowej. Obejmuje on profesjonalne zabiegi fizjoterapeutyczne które to są ściśle związane z wykorzystaniem wody ze źródeł naturalnych. W rehabilitacji stosowane są bicze wodne, masaże podwodne, natryski, kąpiele, oraz inhalacje. Dzięki temu rodzajowi rehabilitacji możemy leczyć przewlekłe stany zapalne a także minimalizować uczucie bólu.

  • Kinesiotaping

Kinesiotaping to metoda stworzona w Japonii, która zakłada że mięśnie człowieka zawsze, nie tylko w stanie pracy zużywają energię. Może to powodować niekorzystne dla organizmu skutki zdrowotne. Metoda wykorzystuje działanie plastrów i polecana jest przede wszystkim sportowcom, osobom po urazach a także tym, którzy na długo starają się zachować sprawność fizyczną.

 

Dodaj komentarz

Top