You are here
Home > Sprzęt > Jak dobrać poduszkę ortopedyczną? Podstawy

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną? Podstawy

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Poduszki ortopedyczne, to produkt, który w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zaufaniem wśród klientów nie tylko jako dodatkowa forma rehabilitacji, ale i profilaktyki. W przypadku tego typu poduszek istotny jest jednak ich dobór, bowiem źle dobrana poduszka zamiast pomagać, może zaszkodzić.

Kilka słów o poduszkach ortopedycznych

Zapewnia naturalną krzywiznę kręgosłupa w każdej pozycji, dzięki czemu rano budzimy się bez uczucia sztywności i bólu kręgosłupa, szyi, czy karku. Ponadto poduszki ortopedyczne są bardzo wygodne. Tak zdrowotne zastosowanie nie miałoby jednak miejsca, gdyby nie pianka z której jest wykonana.

Jakie mamy pianki?

Na rynku można spotkać wiele rodzajów pianek. Do tych najbardziej popularnych na rynku należy jednak pianka poliuretanowa. Skorzystać z niej mogą przede wszystkim osoby używające poduszki ortopedycznej w ramach profilaktyki. To co charakteryzuje piankę poliuretanową, to jej doskonała wentylacja. Kolejny typ pianki, to pianka termoplastyczna, która z kolei skierowana jest do osób mających konkretne problemy z kręgosłupem, gdzie muszą dodatkowo zmagać się z bólami nie tylko w okolicach pleców, ale i szyi, czy karku. Dzięki piance termoplastycznej mamy pełne podparcie głowy wraz z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę. Kolejna jej zaletą jest reakcja na temperaturę ciała, oraz dopasowywanie do pozycji w czasie snu.

Zanim kupisz poduszkę ortopedyczna

Zwróć uwagę na wzrost i wagę. Ponadto należy zwierzyć szerokość barków od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Jednym z głównych wyznaczników rodzaju poduszek jest jednak pozycja w której śpisz.

Polecamy również poradnik: https://www.e-poduszki.pl/jak-dobrac-poduszke-ortopedyczna-do-spania-r70

Poduszki ortopedyczne do spania – rodzaje

Poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku do propozycja dla osób śpiących na plecach. Jeśli zasypiasz na brzuchu, to najlepszą opcją będzie dla Ciebie poduszka w kształcie gwiazdy. Z kolei poduszka w kształcie wałka skierowana jest dla tych, co lubią zasypiać na boku.

Dodaj komentarz

Top