You are here
Home > Sprzęt > Jak działa poduszka ortopedyczna?

Jak działa poduszka ortopedyczna?

jak działa poduszka ortopedyczna

Poduszka ortopedyczna jest to specjalny typ poduszki, której główne zadanie polega na pomocy w pozbyciu się wszelkich bólów kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwiowym. Ich projekt jest zgodny z wytycznymi ortopedycznymi. Zapewnia to właściwe miejsce i wsparcie dla kilku lub jednego określonych części ciała w celu zapewnienia bezpiecznego i zdrowego odpoczynku danej osoby, która będzie na niej spać.

Budowa poduszki

Jej budowa najczęściej opiera się o piankę i włókna. Nie zmienia to faktu, że w sklepach co raz częściej spotkać się można z poduszkami wykonanymi z pianki z pamięcią lub materiału wrażliwego na ciepło. W zależności od wariantu produkt będzie dopasowywał się do osoby leżącej i następnie powracał do swojego pierwotnego wyglądu lub też nie. Dobrze dobranej poduszki działanie będzie polegać na odciążeniu kręgów szyjnych i rozluźnienia mięśni wokół karku i ramion. Jest to zasadnicza cecha, która odróżnia je od tych tradycyjnych rozwiązań. Zwykła poduszka zmienia kształt i w łatwy sposób dopasowuje się do podłoża oraz modyfikuje swoje ułożenie pod wpływem działających na nią sił. Natomiast ortopedyczna samoistnie narzuca odpowiednią pozycję ludzkiemu ciału, aby doprowadzić do opisanych na początku akapitu skutków. Dzięki temu pracujące przez cały dzień mięśnie dostaną czas dla siebie, aby się w poprawny sposób zregenerować nie obciążając przy tym kręgosłupa.

Co znaczy 'dobrze wybrana poduszka’

Należy szczególna uwagę zwrócić na pierwsze dwa słowa: „dobrze dobrana”. Jest to klucz do całego sekretu. Jeśli dojdzie do wdrożenia w codzienny sen niewłaściwego dla danej osoby produktu, to może poskutkować to nawet do zbyt dużych lub małych naciągów kręgów, które nie są dobre dla ogólnej kondycji kręgosłupa. Spowoduje to, że nie będzie zauważalna poprawa stanu zdrowia. Jeśli nie nie jest się w stanie samemu dokonać wyboru lub nie jest się pewnym, co do jego słuszności powinno zaczerpnąć się pomocy odpowiedniego lekarza.

O czym pamiętać przy wyborze?

Przy wyborze należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak: kształt, wymiary, producent, kraj pochodzenia. W przypadku kraju najlepiej zainteresować się producentami europejskimi, którzy są najdłużej na rynku. Godne polecenia są produkty ze Szwecji. Tutaj przykładem dobrej firmy jest Sissel. Należy mieć na uwadze, że i w tym przypadku nie ma stuprocentowej pewności, czy taka poduszka będzie akurat idealna dla danego typu osoby mimo to, w przypadku firmy z ugruntowana pozycją na rynku drastycznie wzrasta gwarancja dobrze wydanych pieniędzy. Wymiary nie będą poruszone, ponieważ są kwestią indywidualną. Natomiast odnośnie kształtu jest ciągle najwięcej kontrowersji. Przed zakupem koniecznie trzeba zapoznać się z opiniami z wielu różnych źródeł. Niektóre kształty są efektem wieloletniej pracy ortopedów, ale zdarzają się również marne kopie.

Dodaj komentarz

Top