You are here
Home > Rehabilitacja > Jazda na rowerze i ból kolan

Jazda na rowerze i ból kolan

jazda na rowerze a ból kolan

Jazda na rowerze to niewątpliwa przyjemność. Wpływa ona pozytywnie na wiele aspektów zdrowotnych człowieka. Z drugiej strony długie godziny spędzane przy kręceniu pedałami mogą powodować także zmęczenie oraz wywoływać ból kolan.

Czy można jeździć na rowerze?

Na pewno bardzo ważnym elementem jest to, aby nie forsować swojego organizmu, swoich kolan nadmiernie, aby nie przemęczać się. Z drugiej strony musimy mieć na uwadze wystąpienie owego bólu kolan. Można jednak przyjąć pewne zasady, dzięki którym ów ból kolan wcale nie musi nam doskwierać, a przynajmniej nie musi on być mocno nasilony. O jakie zasady tutaj chodzi? Najczęściej ów ból kolan pojawia się w momencie, gdy mamy niewłaściwie ustawione siodełko lub po prostu niewłaściwie dobrany rower, jego rozmiar do swojej osoby.

Właściwa pozycja podczas jazdy na rowerze jest czymś kluczowym w kontekście prawidłowej pracy nóg. Jak już wspomniano, ilość przejechanych kilometrów powinna być dostosowana do własnych możliwości. Jeśli się przetrenujemy, nie powinniśmy się dziwić, że odczuwamy ból w kolanach. Istotnym elementem na pewno będzie także właściwe ustawienie stopy podczas jazdy. W tym także należy upatrywać wystąpienia bólu w kolanach. Jeśli chodzi o sposób jazdy, nie należy korzystać tylko z najcięższych przerzutek, ponieważ zbyt duży nacisk może mieć swoje przełożenie właśnie na występowanie dużych obciążeń na kolana. Jak więc widać, tak naprawdę bólu kolan podczas jazdy rowerem można uniknąć, a przynajmniej znacząco ograniczyć możliwość ich wystąpienia.

Dodaj komentarz

Top