You are here
Home > Sprzęt > Jak wybrać poduszkę ortopedyczną dla dziecka?

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną dla dziecka?

poduszka dla dziecka

Czy wiesz, że komfortowy sen dziecka zależy od faktu doboru poduszki i materaca? Obecnie większość rodziców, którzy dbają o zdrowie dziecka, wybiera poduszki ortopedyczne. Dzięki temu mają pełne przekonanie, że dziecko nie tylko komfortowo śpi, wypoczywa, zdobywa nową energię, ale również czas snu jest zdrowy dla kręgosłupa.

Jak wybrać poduszkę dla dziecka?

Poduszek ortopedycznych jest na rynku wiele, dlatego często dla laika wybór może okazać się trudny. Warto więc wiedzieć, jakie kwestie wziąć pod uwagę, aby poduszka wybrana dla dziecka była optymalna i doskonale spełniała wyznaczoną jej rolę. Z całą pewnością najważniejsza jest jakość poduszki ortopedycznej. Należy wybrać jedynie sprawdzony model, wyróżniający się posiadaniem certyfikatów i atestów. Kupować poduszki medyczne warto od renomowanego producenta. Oczywiście na rynku pełno jest poduszek, które określane są mianem „zdrowotnych”. Niestety określenie to jest często nadużywane. Poduszka nieprofesjonalna zamiast pozytywnie wpływać na zdrowie kręgosłupa, oddziaływać będzie negatywnie. Z całą pewnością nie należy w czasie wyboru kierować się niską ceną. Wybierając nieco droższy modelu u renomowanego producenta możemy mieć pewność, że kupujemy poduszkę najwyższej jakości. O poduszkach ortopedycznych przeczytasz również w PORADNIKU.

Poduszka ortopedyczna -kształt i oczekiwania

Oczywiście każdy z nas ma inne oczekiwania i potrzeby, co sprawia, że poduszka powinna być wybrana indywidualnie dla każdego dziecka. Podstawowym zagadnienie poduszki jest jej kształt. Oznacza to, że musi być ona w odpowiedni sposób profilowana. Poduszka powinna idealnie pasować do rozmiaru ciała dziecka, dlatego zanim ją zakupimy należy zmierzyć jego szerokość w barkach.

W czasie zakupu poduszki zwracamy również uwagę na jej wypełnienie. Niegdyś poduszki najczęściej wypełnione były alergizującym pierzem. Obecnie innowacyjne poduszki ortopedyczne stworzone są z materiału miękkiego, elastycznego, który nie odkształca się, a jednocześnie w pełni bezpiecznego nawet dla dzieci, które mają problem z alergią. Najlepsze poduszki medyczne dla dzieci, stworzone są z pianki termoplastycznej, która idealnie dostosowuje się do ich ciała. Pianka reaguje na ciepło, dlatego tworzy wygodne a zarazem zdrowe dla dziecka miejsce snu.

 

Dodaj komentarz

Top