You are here
Home > Zdrowie > Komfort spania w ciąży

Komfort spania w ciąży

poduszki medyczne

Mimo tego, że ciąża jest takim czasem, w którym cieszymy się na przyjście nowego dziecka na świat, to jednak z tymczasem związanych jest także bardzo wiele różnych trudności. Między innymi będziemy mogli powiedzieć, że kobieta będąca w ciąży może mieć problemy z odpowiednim ułożeniem się do snu, z przyjęciem odpowiedniej pozycji. Im dalej tym gorzej. Bolące plecy, kręgosłup to elementy, na które niewątpliwie narzeka każda z kobiet. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jak najbardziej może być zastosowanie specjalistycznej poduszki do spania, ortopedycznej poduszki do spania.

Ważny jest kształt poduszki

 

Takich poduszek przeznaczonych dla kobiet w ciąży mamy na rynku bardzo wiele, aczkolwiek nie oznacza to wcale, że każda z nich będzie odpowiednia dla każdej osoby, dla każdej kobiety. Na szczęście w sklepach mamy do czynienia z różnymi kształtami owych poduszek. Można mówić o poduszce w kształcie litery I, w kształcie litery L, w kształcie litery C jak również i wiele innych. Zaletą tych produktów jest fakt, iż pomogą nam one prawidłowo podeprzeć nasz kręgosłup w trakcie snu, pozwoli nam to tym samym się wyspać i nie powodować większych obciążeń na kręgosłup. Ponadto również owe poduszki mogą nam się przydać nie tylko w trakcie ciąży, ale także w trakcie karmienia piersią. Tym samym ich zastosowanie jest bardzo szerokie. O zastosowaniu poduszek informacje znajdziemy również TUTAJ.

Szczegółowo rzecz ujmując, dzięki tym poduszkom mamy do czynienia z efektem:

  • zlikwidowania nacisku poszczególnych kręgów na siebie,
  • zlikwidowania nacisku na rdzeń kręgowy,
  • zlikwidowania uczucia bólu pleców, a tym samym możemy dobrze się wyspać.

Korzystanie z tych poduszek przeznaczonych do spania, przeznaczonych w sposób konkretny dla kobiet w ciąży jest bardzo dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu możemy mówić o dobrym komforcie snu. Jej specjalistyczny materiał, z którego została wykonana to element, który jest tutaj kluczowy, dzięki któremu możemy mówić o skuteczności działania. Mowa jest o piance poliuretanowej, która daje nam ów komfort niczym nie zmąconego snu.

Dodaj komentarz

Top