You are here
Home > Regeneracja > Czy rogale są dobre dla dziecka?

Czy rogale są dobre dla dziecka?

rogale dla dzieci

Bardzo dużą popularnością cieszą się dziś poduszki w formie rogali, które rodzice kupują dla swoich dzieci. Są to poduszki stosowane przez matki karmiące i nadają się one do tego celu doskonale. Jeśli jednakże ktoś chciałby zastosować te poduszki do spania dla dziecka, to jest to bardzo poważny błąd. Dlaczego? Tego rodzaju poduszki powodują, że dziecko może niepostrzeżenie się udusić. Mowa o niemowlakach i o dzieciach do wieku dwóch lat. Ponadto przy tego rodzaju poduszkach możemy mówić i narażeniu kręgosłupa na skrzywienia w tak młodym wieku.

Jaka poduszka dla dziecka?

 

Powstaje zatem pytanie o to, jakie poduszki będą w tym momencie będą odpowiednie dla dzieci? Okazuje się, że żadne. Dziecko w swoim łóżeczku powinno spać bez poduszki, a tym samym powinno być tylko przykryte jakimś kocykiem, a jego główka powinna być ułożona na płaskiej powierzchni. Jeśli mowa jest o poduszkach dla dzieci, to należy je wdrażać od wieku dwóch lat. O poduszkach dla dzieci przeczytasz również na STRONIE.

Bez wątpienia jednakże należy dziecko obserwować czy potrzebuje ono tej poduszki. Jeśli jednak je zastosujemy, to powstaje pytanie o to, jaka to powinna być poduszka, jaki powinien być to rodzaj poduszki? Na pewno możemy wskazać chociażby na:

  • poduszki z poliestru – wygodne, nie uczulają, są sztywne
  • poduszki z wypełnieniem łuską gryczaną – wypełnieniem naturalnym, aczkolwiek nie będzie ona dla dziecka żadnym zagrożeniem, nie będzie uczulać

Poduszki przeznaczone dla dzieci powinny zapewniać mu bezpieczeństwo, nie powinny być zbyt miękkie. Dziecko ma tendencje do tego, żeby przewrócić się twarzą do poduszki, co stanowi bardzo duże jego zagrożenie i tym samym owa poduszka, jeśli już ją dajemy naszemu dziecku, powinna być małych rozmiarów, nie powinna być zbyt miękka i zbyt twarda. Takie specjalne poduszki są dostępne w różnych sklepach i na tego rodzaju produkty powinniśmy postawić. Na pewno jednakże nie powinny być to rogale, gdyż są to poduszki o zupełnie innym przeznaczeniu, o innym zastosowaniu, ale na pewno potrzebne.

Dodaj komentarz

Top