You are here
Home > Sprzęt > Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?

Praca biurowa to zawód aktualnie wykonywany przez większość społeczeństwa. Niestety jej skutki dość szybko odbijają się na zdrowiu naszego kręgosłupa. Ciągła, jednostajna pozycja powoduje, że mięśnie ulegają zastygnięciu. Zaczynamy odczuwać dolegliwości bólowe. W tym wypadku szczególnie ważna jest profilaktyka. Zwłaszcza, że chory kręgosłup to też zaniżony układ odpornościowy, czy problemy trawienne. W związku z tym postanowiliśmy powiedzieć nieco więcej o popularnych w ostatnim czasie poduszkach ortopedycznych do siedzenia.

Co dają?

Przede wszystkim odciążają nasze plecy. Pomimo pozycji siedzącej nasze mięśnie dzięki nim pozostają w ciągłym ruchu. To sprawia, że nie ulegają zastygnięciu. Nie bez kozery mówi się o nich jako o „dynamicznym siedzeniu” Tego typu poduszki są więc skierowane głównie do osób wykonujących prace biurowe. Ponadto poduszki ortopedyczne pozwalają na stabilizacje ciała i zwiększenie koordynacji ruchowej. Najważniejsze to jednak, że dzięki nim pozbywamy się bóli kręgosłupa. Minimalizujemy też ryzyko schorzeń, w tym wad postawy. Poduszki ortopedyczne mogą służyć jako pomoc do wykonywania różnych ćwiczeń. Są bardzo wygodne.

Jak prawidłowo siedzieć?

Poduszki ortopedyczne to jeden z elementów którym możemy sobie pomóc. Inną kwestią jest fakt, by zachować prawidłową pozycje przed komputerem.

Krzesło powinno być z regulowanym oparciem, siedziskiem, oraz podłokietnikami. Głowa nie powinna odchylać się w żadną stronę, tak, by wzrok znajdował się na wprost ekranu monitora. Dłonie na klawiaturze ułożone prosto. Nogi pod biurkiem powinny mieć pełną swobodę. Szczególnie należy zwrócić uwagę, by stopy miały podparcie. Ma to bowiem wpływ nie tylko na sylwetkę, ale i układ krążenia. Istotne również, aby pełne podparcie miał odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Rób przerwy w pracy

Czasem wystarczy 15 minut na krótkie przysiady, czy proste wymachiwania rękoma, by odciążyć nasze mięśnie. Dzięki temu praca będzie szła znacznie szybciej i lepiej.

Zobacz: https://www.sissel.com.pl/webpage/czy-warto-stosowac-poduszke-ortopedyczna.html

Dodaj komentarz

Top