You are here
Home > Sprzęt > Korzyści z łóżka rehabilitacyjnego

Korzyści z łóżka rehabilitacyjnego

łóżko

W przypadku różnych chorób, różnych schorzeń możemy mówić o konieczności właściwego leczenia oraz właściwej rehabilitacji. Jednym z kluczowych elementów, o który należy zadbać, jest zastosowanie łóżka rehabilitacyjnego. Jest to specjalistyczne łóżko posiadające wiele różnych funkcji. Dzięki temu opieka nad osobą chorą jest znacznie łatwiejsza. Łóżko można zakupić, ale większość osób korzysta z opcji jego wynajęcia z wypożyczalni.

Pomoc w trudnych przypadkach

Łóżka takie są przeznaczone do długotrwałej rehabilitacji osób chorych, a wiec nie są one wypożyczane lub kupowane na krótki czas. Co konkretnie daje używanie specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych? Na pewno jest to element, który pozwala zapobiegać odleżynom. W przypadku osób trwale unieruchomionych przez chorobę, jest to element kluczowy. Za pomocą pilota można regulować wysokość całego łóżka jak również tylko miejsca, w którym umiejscowiona jest głowa. Łóżka takie są zazwyczaj wyposażane w specjalny wysięgnik z trójkątem, dzięki któremu podniesienie się lub zmiana pozycji osoby chorej jest znacznie łatwiejsza lub po prostu możliwa. Jednocześnie też dolna część łóżka również jest regulowana. Można tym samym unieść nogi chorego jeśli zachodzi taka konieczność. Łóżka rehabilitacyjne produkowane są w różnych wielkościach

Dodatkowe wyposażenie

Czasem mamy do dyspozycji również dodatkowe wyposażenie w postaci stolika przyłóżkowego. W opcji skorzystania z pomocy wypożyczalni warto zaznaczyć, że zazwyczaj obsługa wypożyczalni dowozi łóżko pod wskazany adres oraz dokonuje jego montażu oraz instruktażu użytkowania.

Dodaj komentarz

Top