You are here
Home > Sprzęt > Prezent dla niemowlaka

Prezent dla niemowlaka

poduszki dla niemowląt

Gdy nasze dziecko się urodzi, to bardzo się cieszymy. Chcemy go ochronić przed wszelkimi zagrożeniami. Niemniej jednak wielu z nas popełnia pewne błędy, które mogą skutkować niewłaściwym rozwojem malucha w różnych jego aspektach. Jednym z błędów, które nie zdarzają się rzadko, jest kładzenie w łóżeczku dziecka poduszek. Zasadniczo jest to poważny błąd, gdyż w ten sposób może dochodzić do powstawania różnych wad postawy. Jedynym produktem, który może, a nawet powinien znaleźć się w łóżeczku naszego dziecka, jest specjalistyczna poduszka ortopedyczna przeznaczona specjalnie dla nich.

Dlaczego poduszka ortopedyczna?

Powstaje w tym miejscu pytanie o to, dlaczego specjalistyczna poduszka ortopedyczna jest akurat tą właściwą. Przede wszystkim należy wskazać na jej cechy. Owa poduszka jest wykonana ze specjalistycznej pianki. Jest to materiał dający bardzo dużą wygodę odpoczynku, snu. Poza tym jest to materiał antyalergiczny, a tym samym pod każdym względem jest to materiał bezpieczny. To, co jest tutaj najważniejsze, to fakt, że materiał ten pozwala dziecku idealnie wtopić się w podłoże, dopasowuje się do kształtu ciała dziecka. Niemowlak może ruszać główką podczas snu, co także jest bardzo istotnym elementem wpływającym na uniknięcie różnych zagrożeń. Dzięki tej poduszce można mówić o uniknięciu zjawiska płaskiej główki jak również i wszelkiego rodzaju innych deformacji. Specjalistyczna poduszka ortopedyczna dla niemowlaków z jednej strony zapobiega różnym deformacjom i wadom postawy, a z drugiej strony możemy także mówić o ich leczeniu, o prawidłowej terapii. O poduszkach poczytasz również TUTAJ.

Jak wybierać poduszkę ortopedyczną?

Poduszka ortopedyczna dla niemowlaka jest produktem, po który warto sięgnąć. Powstaje jednakże pytanie o to, w jaki sposób dokonać jej wyboru? Tutaj na pewno ważnym elementem jest jej zakup w odpowiednim miejscu. Mowa jest o specjalistycznym sklepie medycznym. Dzięki temu można mówić o pełnym bezpieczeństwie oraz o tym, że mamy do czynienia z produktem certyfikowanym. Istotnym elementem jest także wybór kształtu poduszki ortopedycznej dla niemowlaka. Do wyboru mamy:

– poduszki w standardowym kształcie

– poduszki w kształcie węża

Te drugie są stosowane w momencie, gdy dziecko jest brane do łóżka rodziców. Zapewnia ona wówczas pełną równowagę, a tym samym pełne bezpieczeństwo podczas snu. Mając jakiekolwiek wątpliwości odnoszące się do wyboru poduszki ortopedycznej dla niemowlaka, warto się poradzić sprzedawcy w sklepie medycznym. Możemy wówczas dokonać najbardziej właściwego wyboru.

Dodaj komentarz

Top