You are here
Home > Zdrowie > Chrom i jego znaczenie dla zdrowia

Chrom i jego znaczenie dla zdrowia

chrom

Chrom jest pierwiastkiem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Stosowany jest przede wszystkim, jako spalacz tłuszczów oraz gdy chcemy zlikwidować wilczy apetyt. Dodatkowo chrom likwiduje ból głowy, uspokaja i łagodzi napięcie.

 

Czym jest chrom?

 

Chrom to niezwykle ważny pierwiastek dla organizmu. Nazywany jest mikroelementem, pierwiastkiem śladowym, dzięki któremu organizm prawidłowo funkcjonuje. W organizmie mamy zgromadzone około 6 mg chromu, zaś ten bierze udział w przemianie materii. Pomimo, że pomaga w odchudzaniu to ma jeszcze jedną ważną rolę dla organizmu. Mianowicie pobudza trzustkę do pracy, przez co produkowana jest insulina. Dodatkowo chrom uczestniczy również w przemianie białek oraz węglowodanów.

 

Chrom a walka z cukrzycą

 

Chrom chroni nas przed rozwojem choroby, jaką jest cukrzyca typu II. Dzieje się tak, ponieważ chrom reguluje poziom glukozy we krwi. W czasie badań zauważono, że pacjenci borykający się z wysokim poziomem glukozy, po zastosowaniu chromu, zauważyli znaczny jej spadek. Warto jednak wiedzieć, aby chrom przyjmować zawsze po konsultacji z lekarzem.

 

Chrom a odchudzanie

 

Chrom to pierwiastek, który idealnie wpływa na proces odchudzania. Nie tylko reguluje poziom cukru we krwi, ale również zmniejsza apetyt, a czasem wręcz likwiduje apetyt na słodycze. Stosując chrom o wiele szybciej schudniemy.

 

Dodaj komentarz

Top