You are here
Home > Regeneracja > Naciągnięcie mięśni – jak sobie pomóc?

Naciągnięcie mięśni – jak sobie pomóc?

naciągnięcie mięśnia

Bolesną kontuzją, jaką zdarza nam się nabyć jest naciągnięcie mięśni. Na ogół dochodzi do naciągnięcia w czasie nadmiernego wysiłku fizycznego, do którego nie jesteśmy wcześniej przygotowani. Jak postępować aby nie doszło do urazu oraz jak radzić sobie z ewentualną kontuzją?

Czym jest naciągniecie mięśni?

Naciągnięcie mięśni można określić jako niewielkie mikrouszkodzenia włókien mięśniowych. Włókna przesuwają się i przestają zachowywać spójność. Występuje stan zapalny. Najczęściej dochodzi do naciągnięcia mięśni pleców, ud, szyi, barku.

Jakie są przyczyny?

Naciągniecie mięśni najczęściej ma przyczynę w wykonaniu szybkiego, gwałtowanego ruchu. Jeżeli nasze mięśnie nie są adekwatnie przygotowane do obciążeń, wówczas może łatwo dojść do uszkodzenia. Uszkodzenie mięśnia może pojawić się nawet wówczas, kiedy po długim okresie bezczynności, zaczynamy intensywną pracę.

Jak leczyć naderwany mięsień?

Naderwany mięsień to dolegliwości bólowe, dlatego warto w pierwszej kolejności przyłożyć zimny okład. Leczenie wymaga również wypoczynku i znacznego ograniczenia aktywności fizycznej. Kiedy kontuzja zostanie wyleczona wówczas należy powoli wracać do aktywności fizycznej.

 

Dodaj komentarz

Top