You are here
Home > Zdrowie > Problem nietrzymania moczu

Problem nietrzymania moczu

nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu jest problemem, który dotyka dosyć sporą grupę osób, w tym głównie będziemy w tym miejscu wskazywać na kobiety. Tego zjawiska nie należy oczywiście utożsamiać z moczeniem nocnym, które dotyczy dzieci, gdyż mamy do czynienia z zupełnie odrębnym zjawiskiem. U jego podstaw mogą leżeć bardzo różne przyczyny, a ich określenie, postawienie właściwej diagnozy jest elementem kluczowym.

Kto boryka się z problemem?

Problem nietrzymania moczu dotyczy osób starszych. Może mieć ono związek z jakimiś stanami zapalnymi w układzie moczowym, może mieć swoje podłoże w problemach z mięśniami Kegla, z ich sprawnością, ale przyczyna może leżeć także w innych chorobach, w tym możemy mówić o nowotworach. Oczywiście bardzo istotne będzie w tym miejscu codzienne ćwiczenie owych mięśni Kegla, co można wykonywać we własnym zakresie i we własnym domu. Ponadto warto jest się udać do lekarza specjalisty, warto wykonać wszelkie badania, aby wyeliminować wszelkie możliwe przyczyny związane ze zjawiskiem nietrzymania moczu.

Jak sobie radzić?

Na pewno jednakże nie można owego zjawiska zbagatelizować, ponieważ bez leczenia na pewno problem nie zniknie, a raczej się pogłębi. W większości przypadków problem nietrzymania moczu jest możliwy do zniwelowania, jest możliwy do usunięcia, ale wymaga to bardzo konkretnego podejścia. Być może w takiej sytuacji koniecznym będzie sięgnięcie po jakieś środki farmakologiczne, ale być może wystarczy, że codziennie będziemy regularnie ćwiczyć owe mięśnie Kegla. Ważne jest to, aby podjąć działanie, a nie siedzieć bezczynnie.

Dodaj komentarz

Top