You are here
Home > Pilates > Pilates a profilaktyka raka piersi

Pilates a profilaktyka raka piersi

pilates

Nowotwór piersi jest jednym z poważniejszych problemów zdrowotnych współczesnej medycyny. Diagnoza stwierdzająca wystąpienie tego schorzenia często jest poważnym ciosem dla kobiety. Odpowiednie działanie nie może być ograniczone tylko i wyłącznie do operacji chirurgicznej. Właściwa rekonwalescencja jest nieodłącznym elementem pozwalającym powrócić do równowagi fizycznej oraz psychicznej. Ważne jest to, aby owa rekonwalescencja przeprowadzona była przez odpowiednią osobę oraz właściwą metodą.

Naomi Aaranson i jej terapia

W świecie medycyny osoba Naomi Aaronson jest bardzo dobrze znana. Jest ona terapeutką, która sama miała doświadczenie operacji piersi. Tym samym doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest prawidłowa rekonwalescencja po przebytym zabiegu. Właściwym sposobem na ową rekonwalescencję jest właśnie udział w zajęciach pilates. Tutaj należy wskazać na to, że dzięki tym ćwiczeniom można sobie pomóc nie tylko w zakresie rehabilitacji po operacji piersi, ale równocześnie także w wielu innych schorzeniach. Naomi Aaranson sama stworzyła klinikę, w której osoby po przebytych operacjach mogą uzyskać wydatną pomoc. Warto zauważyć, że ćwiczenia pilates korzystnie wpływają na zniwelowanie takich skutków operacji jak:

– przyrost masy ciała

– ból

– zmęczenie

– obrzęk limfatyczny

Poza tym nie można nie wspomnieć o takich aspektach jak chociażby zwiększenie ogólnej wytrzymałości organizmu czy też zwiększenie kontroli nad własnym ciałem. Dzięki ćwiczeniom pilates można poprawić kontrolę nad swoim oddechem, można zwiększyć przepływ nadmiaru płynu limfatycznego w kierunku serca. Poza tym również pilates poprawia pracę  mięśni pleców, zwiększa ich wytrzymałość. To w sytuacji przebytej operacji piersi ma bardzo szczególne znaczenie. Więcej o pilates znajdziesz TUTAJ

Poza operacjami związanymi z piersiami, z ich usunięciem, ćwiczenia pilates bardzo dobrze się sprawdzają także w odniesieniu do wielu innych schorzeń. Można powiedzieć, że każdego rodzaju operacja chirurgiczna jest powodem do tego, aby przejść rehabilitację. W każdym przypadku to właśnie pilates jest odpowiednim sposobem na poprawę swojego zdrowia jak również i poprawę swojego samopoczucia psychicznego. Nie oznacza to oczywiście, że ćwiczenia pilates są przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób po przebytych operacjach. Można powiedzieć, że są one przeznaczone dla każdego bez wyjątku. Dzięki temu można uzyskać wiele korzyści, można wzmocnić wiele różnych partii mięśniowych, można poprawić ogólną koordynację ruchową i własny oddech.

Dodaj komentarz

Top