You are here
Home > Zdrowie > Poduszka ciążowa – niezbędny gadżet

Poduszka ciążowa – niezbędny gadżet

poduszka ciążowa

Poduszkę ciążową wiele kobiet traktuje jako gadżet zbędny, zbędny koszt i wydatek. Tymczasem niewiele z nas zdaje sobie sprawę, jak ważna jest ona w zapewnieniu sobie komfortowego snu w tym szczególnym okresie dla kobiety. Dlaczego warto wybrać poduszkę ortopedyczną ciążową i jakie są zalety z jej korzystania?

Problemy ze snem w czasie ciąży

W czasie ciąży wiele kobiet cierpi na rozmaite dolegliwości, które związane są z tym wyjątkowym, oczekiwanym ale niekiedy i trudnym stanem. Na problemy ze snem uskarża się niemal 70 % kobiet, a objawy te nasilone są przede wszystkim w ostatnich miesiącach ciąży. Dzięki poduszce ciążowej, która jest specjalistycznie wyprofilowana każda przyszła mama może przybrać wygodną pozycję podczas snu i nie budzić się w nocy z powodu niewygody. O poduszkach ciążowych przeczytasz również na https://www.e-poduszki.pl/supermami-poduszki-ciazowe-r110.

Poduszki ciążowe w Polsce

Na terenie naszego kraju poduszki ciążowe pojawiły się stosunkowo niedawno jednakże zyskały bardzo szybko ogromną ilość zadowolonych klientek. Poduszka ciążowa może mieć różny kształt, dlatego też starajmy się wybrać taką aby w pełni zaspokoiła nasze wymagania i oczekiwania. Poduszka właściwie dobrana zapewni nam przyjęcie dogodnej pozycji w czasie snu, dlatego rano nie będziemy odczuwać żadnych bólów a przede wszystkim będziemy w pełni wypoczęte. Istotne jest nie tylko wybrać właściwą poduszkę, ale również prawidłowo ją użytkować. W tym celu jej górną część podkładamy pod głowę, zaś dolną umieszczamy pomiędzy nogami.

 Jak wybrać poduszkę ciążową?

Mając na uwadze duży wybór poduszek ciążowych powinniśmy skontaktować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, aby wybrać dla siebie tę najlepszą. Powinniśmy zastanowić się nad jej wielkością, materiałem którym jest wypełniona, a także nad tym czy już po urodzeniu dziecka będzie ona bezpieczna również dla niego.

Dodaj komentarz

Top