You are here
Home > Regeneracja > Pozycja spania na boku

Pozycja spania na boku

Pozycja spania na boku

Sen, to podstawa dobrego dnia. To już wiemy. Nadal jednak wielu z nas nie posiada odpowiednich informacji nie tylko na temat całej higieny snu, ale i pozycji w której śpimy. Wielu z nas uważa, że dobry sen to taki w którym prześpię statystyczne 8 godzin. Nic bardziej mylnego. Choć ilość snu jest bardzo istotna, to równie ważna wydaje się jego jakość. A skoro o jakości mowa, to jak już wyżej zostało wspomniane warto zwracać baczną uwagę na pozycje w której zasypiamy. My postanowiliśmy nieco bliżej przyjrzeć się pozycji spania na boku.

Jedni mówią tak, inni inaczej

Bo jeśli chodzi o pozycje spania na boku, to tu wśród specjalistów pojawiają się liczne opinie, gdzie jedni twierdzą, że dobrze jest zasypiać na boku lewym. Ta pozycja jak się okazuje jest szczególnie zalecana kobietom w ciąży w celu likwidacji uczucia mdłości, oraz sensacji żołądkowych. Inni z kolei uważają, że spanie na lewym boku ma zły wpływ na prawidłowe funkcjonowanie takich narządów jak serce, czy płuca, dlatego lepiej jest zasypiać na boku prawym. W tej sytuacji prawdopodobnie każdy musi znaleźć pozycje idealną dla siebie, grunt jednak, aby ułożenie głowy było jak najbardziej prawidłowe, gdyż to od niego zależy zachowanie naturalnej krzywizny naszego ciała w czasie snu.

Poduszka ortopedyczna do spania na boku

To doskonałe rozwiązanie dla zmagających się zarówno z konkretnymi schorzeniami kręgosłupa jak i mięśni. Należy jednak wspomnieć o tym, że różnego typu problemy często są przyczyną przemęczenia organizmu w ciągu dnia. Jeśli jednak kochasz zasypiać na boku, to idealną poduszka dla Ciebie, to ta w kształcie „wałka”. Ogromną zaletą poduszek ortopedycznych jest nie tylko to, że są one wsparciem dla naszego ciała, ale są bardzo wygodne. Wracając jednak do wsparcia ortopedycznego, to tego typu poduszki często zalecane są jako dodatkowy element rehabilitacji. Warto również wspomnieć, że poduszki ortopedyczne są bardzo estetyczne i łatwe w utrzymaniu.

Dodaj komentarz

Top