You are here
Home > Rehabilitacja > Elektroterapia jako terapia rehabilitacyjna

Elektroterapia jako terapia rehabilitacyjna

Elektroterapia

Każdy z nas jest jedynie człowiekiem, a to oznacza, że jesteśmy podatni na różnego rodzaju choroby, infekcje i przypadłości. Jedni są lepszego zdrowia, inni słabszego. Co za tym idzie każdy jest inny. Jedni potrzebują różnego rodzaju zabiegów, leków i terapii, a innym wystarczą naturalne zioła, nieco ruchu, dobra dieta, ewentualnie jakieś leki raz na jakiś czas. Wszystko to jest ustosunkowane zarówno genetycznie, jak też od sposobu naszego życia.

Dlaczego potrzebujemy terapii?

Co w przypadku, kiedy jednak z jakiś powodów potrzebujemy rehabilitacji? Pomówmy w tym wypadku o elektroterapii. Jest to terapia, w której stosuje się różnego rodzaju prądy lecznicze. Są one stałe bądź zmienne i mają różną częstotliwość. Ma za zadanie łagodzić lub też zwalczać dolegliwości, na które cierpią pacjenci. Na czym polega elektroterapia? Otóż na kilka określonych miejsca na ciele osoby poddawanej terapii zakłada się elektrody, a następnie puszcza się przez nie prąd. Za bieg trwa od pięciu do dziesięciu dni codziennie.

A jak działa?

Przede wszystkim przeciwbólowo, zmniejsza też napięcie mięśni, poprawia ukrwienie, przyspiesza regenerowanie się tkanek oraz powoduje lepsze wchłanianie się obrzęków. Dla jakich schorzeń jest przeznaczona ta terapia? Otóż są to: migreny, bóle towarzyszące osteoporozie, bóle głowy, rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, zapalenie tkanek miękkich, stany pourazowe narządu ruchu (przykładowo po złamaniu), choroby reumatyczne, zwyrodnienie stawów, nerwobóle, dyskopatie wszelkiego rodzaju, ból kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Top