You are here
Home > Rehabilitacja > Rehabilitacja kolana

Rehabilitacja kolana

rehabilitacja kolana

Uszkodzenia stawów kolanowych są dosyć częstą przypadłością w przypadku sportowców. Może dochodzić do skręcenia stawu, do jego stłuczenia jak również możemy mówić o naderwaniu czy też o zerwaniu więzadeł. Każdy rodzaj urazu wymaga nieco innego sposobu leczenia. Jednakże jednocześnie też należy mówić o nieco innym rodzaju rehabilitacji po przebytym urazie kolana. Owa rehabilitacja jest w tym miejscu czymś kluczowym, od czego zależeć może dalsza sprawność owego stawu kolanowego.

Rehabilitacja w domu

Mówiąc o rehabilitacji, należy wskazać na to, aby była ona podejmowana jak najszybciej. Już w trakcie leczenia w trakcie unieruchomienia stawu można jak najbardziej podejmować czynności rehabilitacyjne we własnym domu. Sprowadzają się one w dużej mierze do napinania mięśnia czworogłowego znajdującego się bezpośrednio nad kolanem. Są to tak zwane ćwiczenia izometryczne. W skutecznej rehabilitacji stawów kolanowych nie jest to oczywiście działanie wystarczające.

Warto pomyśleć w tym miejscu o profesjonalnej pomocy. Do profesjonalnych zabiegów mających na celu poprawę funkcjonowania kolan, można między innymi zaliczyć pole elektromagnetyczne, pole interferencyjne, sonoforezę, jonoforezę, krioterapię czy też kinezyterapię. Powinna być ona prowadzona oczywiście przez fachowego fizjoterapeutę w stosownym ośrodku. Mówiąc o rehabilitacji kolana, wskażemy na to, że bardzo ważnym aspektem jest to, aby stosowne działania podjąć jak najszybciej, bez zbędnej zwłoki. Im szybciej, tym lepiej i tym szybciej istnieje możliwość powrotu do pełni zdrowia.

Dodaj komentarz

Top