You are here
Home > Zdrowie > Wysoka jakość snu – Ty też możesz sobie na nią pozwolić!

Wysoka jakość snu – Ty też możesz sobie na nią pozwolić!

poduszki medyczne

Sen to kluczowy element w życiu każdego człowieka. Nabiera on szczególnego znaczenia w odniesieniu do kobiet w ciąży. W tym czasie dochodzi do zmiany kształtów kobiecych, a tym samym znacznie trudniej jest uzyskać lepszą jakość snu. W takiej sytuacji oczywiście nie należy się poddawać, ale zaopatrzyć się w odpowiednią pomoc. W tym miejscu warto jest wskazać na specjalistyczne poduszki medyczne przeznaczone dla kobiet w ciąży. Są to poduszki wykonane ze specjalistycznego materiału o ergonomicznych kształtach. Takie poduszki zapewniają bardzo wysoki komfort snu. Należy je stosować w trzecim trymestrze, aczkolwiek można oczywiście od samego początku ciąży.

Zalety stosowania poduszek medycznych

Poduszki medyczne cieszą się powodzeniem nie tylko wśród kobiet w ciąży. Jednakże te ostatnie są wykonane właśnie z myślą o paniach, które spodziewają się dziecka. Poduszki oczywiście należy kupować tylko w sprawdzonych miejscach, w sklepach medycznych. Mamy wówczas gwarancję najwyższej jakości oraz mamy zapewnione bezpieczeństwo. Poduszki ze sklepów medycznych mają przyznane odpowiednie certyfikaty świadczące o wysokiej jakości. Poduszki medyczne dla kobiet w ciąży zapewniają:

– bardzo dobre podparcie brzucha,

– bardzo dobre podparcie pleców,

– podparcie nóg oraz głowy,

– zlikwidowanie wszelkich bóli oraz niewygody ułożenia podczas snu,

Poduszki medyczne powinny być dobierane w sposób indywidualny. Każda kobieta ma swoje własne preferencje, swoje własne ułożenia w czasie snu. Dlatego też specjalistyczne poduszki dla kobiet w ciąży mają zróżnicowane kształty. Możemy tutaj wskazać na kształt litery J,U,C oraz cyfr 9 oraz 7.

Poduszka w kształcie litery U

Jednym z ciekawszych preferowanych modeli poduszek dla kobiet w ciąży jest ten w kształcie litery U. Poduszka Supermami wykonana z bawełny, a więc bezpieczna i wygodna. Posiada ona długość 139 cm i zapewnia bardzo wysoki komfort wypoczynku oraz snu. W środku poduszki mamy umieszczone włókno silikonowe, dzięki czemu można mówić o doskonałym dopasowaniu się jej do kształtów danej kobiety. Mówiąc o tym rodzaju poduszki, należy wskazać na jej doskonałe podparcie dla pleców oraz głowy. Poduszka do spania w ciąży typu U nadaje się nie tylko do stosowania przez dziewięć miesięcy oczekiwania na dziecko. Bardzo dobrze sprawdza się ona także po urodzeniu dziecka. Należy wskazać w tym miejscu na element, który doskonale się sprawdza podczas karmienia dziecka zapewniając kobiecie bardzo wygodną pozycję i bardzo dobre podparcie ciała.

Dodaj komentarz

Top