You are here
Home > Zdrowie > Skutki niedoboru snu – poduszki ortopedyczne do spania

Skutki niedoboru snu – poduszki ortopedyczne do spania

Skutki niedoboru snu – poduszki ortopedyczne do spania

Aż 80% społeczeństwa w wieku od 25 do 60 roku życia zagląda aktualnie do gabinetów lekarskich skarżąc się na problemy z kręgosłupem. Skutkiem w wielu przypadkach jest niedobór snu. Dziś śpimy coraz gorzej, wpływa to jednak nie tylko na zdrowie kręgosłupa, ale i funkcjonowanie całego organizmu, gdzie brak snu może być groźny nie tylko dla naszego zdrowia, ale i życia. W przypadku samej jakości snu ważne jest nie tylko ile śpimy, ale i jak. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne do spania.

Poduszki ortopedyczne – gdzie można kupić?

Zanim jednak o miejscach w których można spotkać poduszki ortopedyczne do spania krótko o tym co nam dają. Przede wszystkim redukują napięcie mięśni. Szczególnie dbają o odcinek szyjny kręgosłupa. To powoduje, że rano budzimy się bez uczucia bóli i sztywności w okolicach kręgosłupa, pleców, oraz szyi, tym samym jesteśmy wypoczęci i gotowi do działania. Poduszki ortopedyczne gwarantują pełne podparcie głowy i zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa bez względu na pozycje w której się znajdujesz.

Dodatkowe zalety

Poduszki ortopedyczne są bardzo wygodne. Ponadto charakteryzuje je estetyka dzięki której dobrze prezentują się w każdej sypialni. Dzięki piankom z jakiej są wykonane są wytrzymałe i nie odkształcają się pod wpływem nacisku dzięki czemu można z nich korzystać przez wiele lat. Są także łatwe w utrzymaniu (czyszczeniu).

Gdzie można kupić?

Poduszki ortopedyczne głównie można spotkać w sklepach z asortymentem do rehabilitacji. Do kupienia są również w sklepach ze standardową pościelą. Wiele firm działających w internecie specjalizuje się w produkcji poduszek ortopedycznych do spania. Warto skorzystać z usług takich firm chociażby w celu porównania cen, gdzie te zależne są od materiałów z jakich są wykonane, jak i producenta.

Poduszki ortopedyczne do spania są doskonałą forma profilaktyki. Często jednak zalecane są przez specjalistów jako dodatkowy element rehabilitacji. W każdym przypadku bowiem zakup poduszek warto wcześniej omówić z lekarzem.

Skutki niedoboru snu

Jak już wyżej zostało wspomniane skutki niedoboru snu są odczuwalne nie tylko dla kręgosłupa. Charakterystyczne, początkowe objawy to bóle głowy, rozdrażnienie, kłopoty z koncentracją i pamięcią. Mogą pojawić się także zaburzenia mowy. W ciągu dnia jesteśmy bardzie powolni. W dalszym etapie mogą pojawić się nawet omdlenia. Niedobór snu zaniża również odporność na różnego rodzaju infekcje.

Częsty początek poważnych chorób

Bezsenność często prowadzi do depresji. Co więcej jednym z podstawowych objawów depresji jest właśnie niedobór snu. Ponadto nieprzespane noce zwiększają ryzyko zachorowań na cukrzyce. Mogą pojawić się również problemy z sercem, układem krążenia, czy nadciśnieniem tętniczym. Brak snu zwiększa też ryzyko zachorowań na nowotwory.

Mniej charakterystyczne objawy

To z pewnością nadprodukcja moczu. Często też spotykany jest przyrost masy ciała, lub nagłe chudnięcie. Skóra staje się blada, pod oczami pojawiają się sińce.

Dodaj komentarz

Top