You are here
Home > Zdrowie > Ziołowe preparaty nasenne

Ziołowe preparaty nasenne

zioła na sen

Sen jest niezwykle istotnym elementem naszej egzystencji, dlatego warto poświęcić mu chwilę uwagi. W obecnej rzeczywistości wielu ludzi ma problemy z zasypianiem, gdyż na co dzień żyje w ciągłym stresie. Brak należytego odpoczynku nocnego tylko pogłębia ten stan. Zaburzenia snu są dość częstym problemem i jeśli są długotrwałe to wymagają konsultacji lekarskiej. Jeśli problem nie jest zbyt złożony ani nie jest wynikiem choroby, wówczas możemy poradzić sobie sami.

Zmień tryb życia

Należy rozpocząć od zmiany trybu życia na bardziej stabilny i mniej stresujący. Przed pójściem do łóżka nie powinno używać się żadnych urządzeń emitujących niebieskie światło. Jeśli to nie pomoże, wówczas można sięgnąć po leki dostępne w aptekach bez recepty. Zwykle bazują one na naturalnych składnikach, głównie ziołach o właściwościach nasennych. Maja one na celu poprawę jakości snu i efektywniejsze funkcjonowanie w trakcie dnia. Dostaniemy je w postaci tabletek, kropli, saszetek do rozpuszczania, roztworów doustnych czy syropów. Dostępne są również tradycyjne tabletki i płyny w postaci suplementów, które bazują tylko na naturalnych składnikach, zawierają kompleks witamin i minerałów redukujących poziom napięcia stresowego, co jest najczęstszą przyczyną bezsenności. Nie zawierają one chemicznych składników, od których bardzo łatwo się uzależnić.

Stosując inne preparaty przepisane przez lekarza trzeba bezwzględnie przestrzegać dawek, gdyż przedawkowanie może powodować śpiączkę a nawet śmierć. Bezpieczne są produkty na bazie naturalnych ziół takich jak chmiel, mięta, melisa, dziurawiec czy lawenda.

Dodaj komentarz

Top