You are here
Home > Dieta > Znaczenie wody dla organizmu

Znaczenie wody dla organizmu

woda

Woda to życie i nie jest to bynajmniej tylko jakiś slogan mający na celu skłonić ludzi do kupowania wody oraz do jej picia. Woda to jeden z kluczowych elementów w diecie człowieka. Tak naprawdę w 70% ludzki organizm składa się właśnie z wody. Poza tym również jest ona głównym elementem składającym się na krew. Jeśli organizm utraci 20% zawartej w nim wody, to wówczas następuje zgon danej osoby. Woda jest niezbędna nie tylko po to, aby zaspokoić pragnienie.

Woda a ludzki organizm

Tak naprawdę woda znaczy dla ludzkiego organizmu znacznie więcej. Na pewno jest czynnikiem regulującym temperaturę człowieka, na pewno odpowiada za równowagę chemiczną ludzkiego organizmu. Jest ona elementem, który chłodzi, który nawadnia. Jednocześnie też należy tutaj mówić o tym, że woda odpowiada także za oczyszczanie organizmy z różnego rodzaju toksyn. To bardzo ważne elementy, których nie można nie docenić. Woda nie znajduje się w ludzkim organizmie na stałe i jej zapasy należy uzupełniać.

Woda jest wydalana z organizmu na kilka różnych sposobów. Między innymi jest to pocenie. Poza tym jeśli mówimy o wodzie w kontekście treningu fizycznego, to należy wskazać na to, że wzmożony wysiłek wymaga tego, aby wypić znacznie większą ilość wody. W przeciwnym razie będzie można między innymi zauważyć obniżającą się wytrzymałość danej osoby, danego sportowca. Woda jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż wszelkiego rodzaju inne napoje ( w tym przede wszystkim te słodkie), w których mamy do czynienia z obecnością różnych sztucznych składników.

Dodaj komentarz

Top