You are here
Home > Zdrowie > Zalety silikonowego wypełnienia poduszek kulkami

Zalety silikonowego wypełnienia poduszek kulkami

Poduszka ma na pewno bardzo duże znaczenie dla komfortu snu, ale nie tylko. Nie można bowiem nie wskazać również na taki aspekt, jakim jest uzyskanie pozycji snu, która będzie zdrowa dla kręgosłupa, która nie będzie miała negatywnego wpływu na owo zdrowie kręgosłupa. Wiele osób bowiem ma problemy ze snem,  ma problemy z bólem pleców po przebudzeniu. Dlatego też zarówno dobra jakość materaca jak i dobra jakość poduszki, na której śpimy, jest czymś niezwykle ważnym. W tym względzie można i należy sięgać po sprawdzone metody oraz produkty, a do takich na pewno należy zaliczyć profesjonalne poduszki ortopedyczne do spania. W tym miejscu chcemy wskazać w sposób szczególny na poduszki z silikonowym wypełnieniem w postaci specjalnych kulek. Czy jest to rozwiązanie, które pozwoli uzyskać lepszą jakość snu i lepsze zdrowie? Praktyka wskazuje, że jak najbardziej tak. Czym jednakże jest owo wypełnienie w postaci kulek silikonowych i jaka jest tajemnica jego sukcesu?

Czym są kulki silikonowe?

Przede wszystkim wskażemy na to, że te kulki silikonowe znajdują swoje zastosowanie w różnych produktach. Można je zatem zastosować w takich produktach jak chociażby:

  • poduszki
  • śpiwory
  • zabawki
  • inne elementy tapicerowane z miękkim wsadem

Poza tym również jest to element bardzo często wykorzystywany w dekoracjach, w różnego rodzaju aranżacjach. Te kulki silikonowe są produkowane z dosyć specjalistycznego włókna. Średnica tych kulek może być zróżnicowana, aczkolwiek oscyluje ona wokół wartości 5 mm, która jest najbardziej optymalna i sprawia, że taka poduszka jest najbardziej wygodna.

Kulki silikonowe idealnym wypełnieniem dla zdrowia kręgosłupa

Kulki silikonowe są idealnym rozwiązaniem dla zdrowia kręgosłupa, dla uzyskania wysokiej jakości snu. Dzieje się tak z uwagi na to, że odznaczają się one bardzo wysokim stopniem sprężystości. Kulki powodują idealne dopasowanie poduszki do kształtu głowy danej osoby. Ma to swoje przełożenie na zniwelowanie wszelkiego rodzaju napięcia powstałego w okolicach szyi. Kulki silikonowe można z powodzeniem prać w pralce w temperaturze 60 stopni, a tym samym nie ma obaw o powstające zabrudzenia. Bardzo ważne jest to, że w takim wypełnieniu nie gromadzą się żadne roztocza ani też inne mikroorganizmy. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu poduszki z takim wypełnieniem mogą być bez większych obaw stosowane również przez osoby mające problemy z alergią. Kulki silikonowe po poddaniu ich procesowi prania nie tracą swojej sprężystości, a tym samym nie tracą one kluczowego elementu powodującego, że świetnie nadają się one do poduszek medycznych. Na pewno więc jest to bardzo skuteczne i zarazem również bardzo bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu można bardzo wydatnie zadbać o swoje zdrowie oraz o właściwy komfort snu człowieka. Wkład z wypełnieniem kulkami silikonowymi jest bardzo wytrzymały, a jeśli nawet z upływem lat dojdzie w nim do pewnych zmian, to można bez większego problemu dokonać wymiany takiego wkładu silikonowego na całkowicie nowy.

Przeczytać warto: Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Dodaj komentarz

Top