You are here
Home > Zdrowie > 5 sposobów jak zadbać o siebie podczas lata

5 sposobów jak zadbać o siebie podczas lata

makijaż latem

Lato jest doskonałym czasem do zadbania o siebie i zainteresować się najnowszymi nowinkami urodowymi. Obecnie bardzo popularna jest pięknie rozświetlona cera, którą możemy stworzyć przez wiele podkładów oraz rozświetlaczy, ale należy pamiętać, że kosmetykami mamy tylko podkreślać nasze piękno.

Sekret promiennej cery

Sekret zadbanej i promiennej skóry leży przede wszystkim w odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim ważne jest odpowiednie oczyszczenie twarzy. Nie można zapominać o prawidłowym myciu twarzy co najmniej dwa razy dziennie- rano, aby pozbyć się nadmiaru sebum nagromadzonego przez noc, oraz wieczorem, by usunąć resztki makijażu oraz pyłów. Szczególnie ważne w lecie jest nawilżanie organizmu poprzez picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie. Pomoże to naszej skórze oczyścić się od środka, a także zwiększy jej elastyczność i zapewni zdrowy blask.  Warto również pamiętać o złuszczaniu starego naskórka oraz o cudownej mocy maseczek. Po takiej pielęgnacji trzeba pożywić skórę przez lekki, odpowiednio dobrany do naszej cery, nawilżający krem.

Makijaż latem

W lecie używanie ciężkich, wysoce kryjących fluidów nie jest odpowiednie. Zamiast tego powinniśmy postawić na lekkie kremy BB lub CC, które lekko przykryją nasze niedoskonałości, ale przede wszystkim nie obciążą naszej skóry oraz zapewnią potrzebną nam ochronę przeciw promieniom UV. Pamiętajmy również o odpowiedniej diecie. Jest to wyjątkowo łatwe w lecie, przy obfitości świeżych, sezonowych owoców. Dzięki tym poradom nasza cera w ciągu lata z pewnością się poprawi. Tak niewiele trzeba, by w lecie błyszczeć bynajmniej nie od potu, ale dzięki zdrowiu i naturalnemu pięknu.

Dodaj komentarz

Top