You are here
Home > Zdrowie > Zdrowie psychiczne, podstawą dobrego samopoczucia

Zdrowie psychiczne, podstawą dobrego samopoczucia

psychika

We współczesnym świecie na dobre zakorzeniła się swego rodzaju „moda” na zdrowy styl życia. Coraz więcej osób decyduje się porzucić tłuste, niezdrowe diety, zaczyna zdrowo się odżywiać, dbać o jakość spożywanych posiłków, podejmuje wysiłek fizyczny w formie biegania czy też decyduje się rozpocząć przygodę z siłownią. Tacy ludzie często mówią że dbają o swoje zdrowie- czy jednak faktycznie tak jest? Okazuje się, że często mówiąc „zdrowie” mamy na myśli jedynie aspekt fizyczny, a zapominamy o tym co jest jeszcze ważniejsze – o zdrowiu psychicznym.

Zdrowie psychiczne na co dzień

Warto, zatem zadać sobie pytanie, czym tak naprawdę jest zdrowie psychiczne? Jaki ma ona wpływ na nasze życie i codzienne funkcjonowanie? Jest ono bardzo niedoceniane wśród współczesnych ludzi. Jednak jak się okazuje ma niebagatelny wpływ na naszą ogólną kondycję, a zaniedbanie tej płaszczyzny potrafi wyrządzić wiele szkód. Ludzie bowiem, w pogoni za zdrowym ciałem, żyjąc w biegu codziennych spraw, niejednokrotnie napotykając masę stresu, po pewnym czasie zaczynają odczuwać wewnętrzną pustkę, poczucie kompletnego braku spełnienia i tego, mają wrażenie, że wszelkie działania przez nich podejmowane są pozbawione sensu. Na konsekwencje nie trzeba długo czekać, wystarczy zapytać pierwszego lepszego psychologa lub psychiatry, który – jak się często okazuje – z każdym rokiem ma coraz więcej do roboty. Nerwice i stany depresyjne, to chleb powszedni współczesnych czasów.

Nie trzeba chyba dodawać, jak kończy się to w sytuacji, gdy na interwencję osoby trzeciej jest już niestety za późno. Warto zatem dbać o swoje zdrowie zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i psychicznej. Tylko przy dobrym funkcjonowaniu obu tych sfer człowiek może czuć się dobrze.

Dodaj komentarz

Top