You are here
Home > Zdrowie > Lecznicze rośliny łąkowe

Lecznicze rośliny łąkowe

rosliny lecznicze

Łąki to miejsca, gdzie występują rośliny lecznicze, zioła najpopularniejsze. Pewnie niejedna osoba żyje w niewiedzy, że otaczają ją zioła, dzięki którym można zapobiec wielu chorobom lub wspomóc swój organizm, aby się zabezpieczyć przed ewentualnymi wirusami i infekcjami. W Polsce jedną z najbardziej znanych roślin, na którą można szybko natrafić jest babka lancetowa. Rozwija się ona w parkach jak również na trawnikach, a ich wokół nas nie brakuje. Posiada działanie bakteriobójcze, wykrztuśne oraz przeciwzapalne. Stosuje się ja również przy kaszlu jak i przy zapaleniu górnych dróg oddechowych.

Mniszek lekarski

Do łąkowych roślin można zaliczyć również mniszek lekarski zwany popularnie mleczem. Dzięki jego stosowaniu, wypłukujemy wszystkie zbędne toksyny z organizmu. Jego wysuszone kwiaty oraz liście wpływają na poprawę układu pokarmowego. Rumianek to także roślina lecznicza, którą można spotkać na łące. To jego kwiaty posiadają wiele właściwości. Wysuszony rumianek działa przeciwzapalnie i dzięki jego stosowaniu rozkurczają się mięśnie gładkie. Dzięki okładom z naparu z rumianku szybciej goją się rany. Każdy zna i widział w Polsce pokrzywy. Można je spotkać nie tylko na łąkach. Większość ludzi traktuje je jako chwasty, którymi można się tylko poparzyć. Pokrzywa pomaga w zapobieganiu kamienicy nerkowej jak również jej leczenie.

Roślina ta uśmierza biegunkę oraz pomaga przy chorobie wątroby. Warto popatrzeć w inny sposób na tą roślinę leczniczą, nie tylko przez pryzmat tego, że można się nią właśnie poparzyć. Wiele roślin łąkowych mają działania lecznice, które pomagają w walce z anemią. Po prostu wzmagają produkowanie większej ilości krwinek czerwonych.

Dodaj komentarz

Top