You are here
Home > Rehabilitacja > Alloplastyka stawu kolanowego – efekty

Alloplastyka stawu kolanowego – efekty

alloplastyka

Nowoczesną metodą operacji stawu kolanowego jest alloplastyka. Dzięki niej można bardzo precyzyjnie dopasować endoprotezę dla każdego pacjenta. Na czym polega owa metoda i jakie niesie efekty dla zdrowia?

Na czym polega alloplastyka stawu kolanowego?

Alloplastyka stawu kolanowego to zastąpienie naturalnego stawu sztucznym. Proteza zawsze dostosowana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Warto wiedzieć, że pierwszym objawem zmian zwyrodnieniowych jest ograniczona ruchomość stawów a także ból. W wielu sytuacjach taki stan wymaga leczenia operacyjnego, a jedną z najczęściej stosowanych dziś metod jest alloplastyka stawu kolanowego.

Założeniem tego zabiegu jest w pełni indywidualne podejście do pacjenta. Zawsze przed operacją wykonuje się tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny trzech stawów czyli stawu skokowego, kolanowego i biodrowego. Dzięki zdjęciom można precyzyjnie dobrać sztuczny staw.

Sztuczny staw, jak naturalny

Sztuczny umiejscowiony w czasie zabiegu staw, sprawia wrażenie naturalnego. Z całą pewnością dzięki użyciu nowoczesnej metody uchodzi za najbardziej świetną metodę powrotu do zdrowia i prawidłowego funkcjonowania każdego pacjenta. Ból ogranicza możliwość poruszania się, sprawia, że trudno nam funkcjonować a co za tym idzie metoda ta daje ogromne możliwości wielkiej ilości osób. Warto zaznaczyć, że jest to metoda bezpieczna, zaś rehabilitacja nie trwa długo. Po niej pacjent odzyskuje niemalże całkowitą sprawność ruchową.

Dodaj komentarz

Top