You are here
Home > Rehabilitacja > Czy poduszki ortopedyczne są drogie?

Czy poduszki ortopedyczne są drogie?

Czy poduszki ortopedyczne są drogie?

Zła jakość snu jest elementem powodującym nie tylko rozdrażnienie, brak koncentracji i zmęczenie w ciągu dnia, ale równocześnie też w dłuższej perspektywie jest to element powodujący obniżenie się poziomu ludzkiego zdrowia. Dlatego też istotnym staje się zadbanie o to, aby owa jakość snu znajdowała się na odpowiednio wysokim poziomie. Jednym z elementów, który może ułatwić osiągnięcie tego celu jest zastosowanie specjalistycznej poduszki ortopedycznej.

Istota stosowania poduszki ortopedycznej

Poduszka ortopedyczna do spania jest produktem, który może posiadać bardzo różne kształty. Z uwagi na to, że produkt ten powinien być dopasowywany w sposób indywidualny, to tym samym ów kształt zależy od indywidualnych preferencji. Kształt i rodzaj poduszki ortopedycznej w głównej mierze jest uzależniony od pozycji, w której dana osoba przeważnie sypia jak również od tego czy ów produkt będzie stosowany profilaktycznie, czy też przeciwbólowo.

Dla kogo przeznaczone są poduszki ortopedyczne?

Poduszki ortopedyczne to produkt, który może wprawdzie być stosowany przez każdą osobę, aczkolwiek na pewno nie poleca się ich dzieciom do lat dwóch. Poza tym na pewno powinny po nie sięgnąć osoby, które odczuwają bóle pleców po przebudzeniu. Jeśli komuś doskwiera ów ból oraz sztywność w karku, to oprócz zakupu poduszki ortopedycznej należy bezwzględnie skontaktować się z lekarzem celem wykonania niezbędnych badań oraz postawienia właściwej diagnozy. Poduszki ortopedyczne są stosowane w odniesieniu do zapobiegania bólom kręgosłupa jak również w celach profilaktycznych.

Zakup poduszki ortopedycznej

Jeśli komuś zależy na odpowiedniej jakości snu, na usunięciu bólu kręgosłupa, na zapobiegnięciu tym bólom, to istotnym aspektem jest postawienie na produkt oryginalny. Świadczyć o tym będzie na pewno fakt jego zakupu w profesjonalnym sklepie medycznym jak również fakt posiadania przez daną poduszkę certyfikatu Jest to gwarancja bezpieczeństwa stosowania oraz skuteczności. Profesjonalna poduszka ortopedyczna nie należy do produktów tanich. Wysoka cena to jednak odzwierciedlenie wysokiej jakości. Jest to poza tym produkt kupowany na lata użytkowania. Tym samym jest to inwestycja warta swojej ceny. Można zetknąć się także z tańszymi produktami, aczkolwiek nie zawsze ich jakość będzie spełniała oczekiwania.

Wybór poduszki ortopedycznej do spania

Wybór poduszki ortopedycznej do spania jest uzależniona od kilku aspektów. Na pewno ważne jest to, aby zakupić produkt markowy, który daje gwarancję wysokiej jakości. Zakup poduszki ortopedycznej do spania jest uzależniony od takich aspektów jak:

  • – waga oraz wzrost danej osoby
  • – preferowana pozycja spania
  • – szerokość barków

Poduszki do spania na boku, na brzuchu oraz na plecach.

W zasadzie to można mówić o trzech opcjach poduszek ortopedycznych do spania. Cena w przypadku każdej z nich jest taka sama lub przynajmniej zbliżona. Poduszka dla osób śpiących na boku zazwyczaj przyjmuje kształt wałka stanowiącego element dodatkowy i zapewniający odpowiednie wyprofilowanie. w okolicy kręgów szyjnych danej osoby. W ten sposób nie dochodzi do zjawiska powstawania nadmiernych obciążeń, a głowa oraz szyja w trakcie snu są ułożone w sposób naturalny.

Poduszki przeznaczone do spania na plecach odznaczają się większym stopniem miękkości, są one nieco niższe, a poza tym również posiadają specjalne wycięcie. Pozwala to na utrzymanie głowy w danej pozycji przez cały okres snu oraz na zapobiegnięcie wypchaniu kręgosłupa szyjnego do góry. Jeżeli natomiast ktoś preferuje pozycję na brzuchu, to tak naprawdę nie mamy jednej dobrej poduszki ortopedycznej. Nie poleca się takiej pozycji dla osób mających do czynienia z bólem kręgosłupa. Można powiedzieć, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zakup poduszki w kształcie gwiazdy lub też innej poduszki o płaskim kształcie.

Niewątpliwie ich wadą jest jednak wyższa cena jak również i to, że nie zapewnią one całkowicie naturalnej pozycji głowy oraz szyi w trakcie snu. Cena poduszki ortopedycznej nie jest aspektem najważniejszym, do którego należy przywiązywać uwagę. Najważniejsza jest bowiem ich skuteczność.

Dodaj komentarz

Top