You are here
Home > Rehabilitacja > Rehabilitacja kolan

Rehabilitacja kolan

rehabilitacja kolan

Choroba zwyrodnieniowa kolan to bardzo poważne schorzenie, którego nie wolno lekceważyć. Choroba zwyrodnieniowa powinna być oczywiście prawidłowo zdiagnozowana i to jest element podstawowy, na który należy zwrócić uwagę. Przyczynami choroby zwyrodnieniowej może być otyłość, nadwaga, mogą być różnego rodzaju urazy kolana jak również może to być obecność krwiaka pourazowego.

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Podstawowymi objawami choroby zwyrodnieniowej kolana może być sztywność stawu, trudności w prostowaniu kolan, w kucaniu, ciepłota po wykonanym wysiłku, skrzypienie stawów oraz ból, który może uniemożliwiać normalne chodzenie. Jeśli mamy do czynienia z chorobą zwyrodnieniową w stawach kolanowych, to na pewno poza odpowiednią diagnozą ważnym elementem jest podjęcie właściwego leczenia oraz rehabilitacji. Przede wszystkim istotnym elementem jest w takiej sytuacji obniżenie wagi ciała. Poza tym również warto podejmować konkretne zabiegi rehabilitacyjne. Na pewno w takiej sytuacji pomocne może okazać się zastosowanie kinezyterapii.

Poza tym również pomocne mogą być zabiegi fizykoterapii, można zastosować jonoforezę, galwanizację lub prądy stałe. Wszelkie tego rodzaju zabiegi przyznawane są w ramach świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia. Istotne w tym momencie jest podjęcie właściwej diagnozy, ponieważ samo podejrzenie choroby zwyrodnieniowej nie jest jeszcze tą chorobą. Wykonanie właściwego badania, a więc rezonansu magnetycznego może okazać się najbardziej właściwym badaniem, które pozwoli na postawienie dobrej diagnozy.

Dodaj komentarz

Top