You are here
Home > Rehabilitacja > Rehabilitacja kręgosłupa – jak pozbyć się bólu?

Rehabilitacja kręgosłupa – jak pozbyć się bólu?

rehabilitacja kręgosłupa

Jeśli cierpisz na dolegliwości związane z bólem kręgosłupa, kojarzysz je przede wszystkim z ogólnym bólem pleców. Przyczyny mogą być różnorodne, ale w każdym z tych przypadków musimy podjąć adekwatne i skuteczne leczenie, ponieważ ból będzie się pogłębiał a wraz z nim będziemy odczuwać jeszcze większy dyskomfort.

Jak leczyć ból kręgosłupa?

Bardzo często ból kręgosłupa związany jest z dysfunkcją dysku międzykręgowego. Jest to tak zwany zespół przeciążeniowy, który cechuje się bólem wiązadeł, torebek stawowych czy też mięśni. Zaburzenia te wpływają na ograniczenie naszej ruchomości oraz prowadzą do zmiany w obrębie naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Podjęcie prawidłowego leczenia powinno zostać poprzedzone badaniem i postawieniem trafnej diagnozy. W chwili, kiedy mamy do czynienia z nasilonymi objawami, wówczas stosowane są masaże lecznicze. Dzięki masażom możemy przywrócić prawidłową ruchomość stawów, a także równowagę statyczną, jeśli zastosujemy relaksację mięśni. Idealnym sposobem są również zabiegi lecznicze, których na celu jest rozciąganie mięśni, jakie to są nadmiernie przykurczone oraz wzmocnienie tych najbardziej osłabionych.

Optymalną metodą leczenia są nie tylko zabiegi prowadzone w gabinecie fizjoterapeuty, ale także stosowanie indywidualnych ćwiczeń leczniczych samodzielnie we własnym mieszkaniu. Warto zastosować się do poleceń jakie wydał lekarz czy fizjoterapeuta i codziennie ich przestrzegać. Dzięki temu szybciej poradzimy sobie nawet z najbardziej uciążliwym bólem kręgosłupa.

 

Dodaj komentarz

Top