You are here
Home > Rehabilitacja > Fizjoterapia w leczeniu chorób reumatycznych

Fizjoterapia w leczeniu chorób reumatycznych

rehabilitacja narządów ruchu

Choroby reumatyczne w ogromnym stopniu mogą negatywnie oddziaływać na nasze życie i samopoczucie. Każdego dnia towarzyszy nam ból kości, stawów, a także odczuwamy dyskomfort wykonując codzienną pracę i obowiązki. Jednym z elementów kompleksowego leczenia powinna więc stać się rehabilitacja. Ważna jest przede wszystkim w pierwszym okresie choroby, aby zmiany nie zostały utrwalone.

Rehabilitacja w trosce o komfort życia

Rehabilitacja jest procesem dzięki któremu możemy w dużym stopniu poprawić jakość swego życia. Choroby reumatyczne mogą naprawdę utrudnić nam codzienne życie i funkcjonowanie, dlatego też kompleksowa terapia jest niezwykle ważnym elementem. Rehabilitacja powinna więc być stosowana obok leczenia medycznego, a także farmakologicznego.

Uszkodzenie narządu ruchu

Uszkodzenie narządu ruchu wymaga rehabilitacji. Najczęściej można mówić, że w pierwszej kolejności procesowi rehabilitacji poddane powinny być:

  • Schorzenia które są związane z procesami starzenia w obrębie kości. Można tutaj mówić o osteoporozie a także o chorobach zwyrodnieniowych
  • Choroby reumatyczne
  • Choroby o podłożu immunologicznym

Rehabilitacja nie tylko zapobiegnie powstaniu deformacji ciała, ale również poprawi ogólny stan zdrowia i ma działanie przeciwbólowe.

Dodaj komentarz

Top