You are here
Home > Regeneracja > Jak przygotować się do zabiegów rehabilitacyjnych?

Jak przygotować się do zabiegów rehabilitacyjnych?

zabiegi rehabilitacyjne

Niekiedy pierwsza wizyta w poradni rehabilitacyjnej jest dla nas stresem i sytuacją w której czujemy się zagubieni. Nie wiemy bowiem w jaki sposób przygotować się do poszczególnych zabiegów.  Warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi wskazówkami, dzięki czemu unikniemy zbędnego stresu.

Skierowanie na zabiegi

Aby uzyskać skierowanie na zabiegi powinniśmy się udać do lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny z kolei skieruje nas do adekwatnego specjalisty. Owo skierowanie do specjalisty jest ważne 30 dni i w tym czasie należy dokonać zapisu na konsultację. Oczywiście istotne jest to, aby skierowanie zawierało wszystkie niezbędne pieczątki, dane pacjenta a także rozpoznanie choroby. Lekarz rodzinny w niektórych przypadkach również może wypisać skierowanie na zabiegi.

Właściwy wybór poradni

Jeśli już trzymamy w ręce skierowanie na rehabilitację musimy znaleźć adekwatną poradnię w której je zrealizujemy. Warto zapoznać się z terminami, zapoznać z gronem lekarzy i pielęgniarzy wykonujących zabiegi, a także posłuchać opinii osób, które korzystały w danym miejscu z zabiegów. Warto mieć również na uwadze położenie placówki, aby łatwo było do niej dotrzeć.

Zanim udamy się na pierwszy zabieg należy porozmawiać z obecnym w placówce personelem, w jaki sposób się do niego adekwatnie przygotować. Każdy zabieg ma inne wymagania, potrzebujemy innego przygotowania. Na pewno jednak warto wybrać strój sportowy i obuwie zmienne.

Dodaj komentarz

Top