You are here
Home > Sprzęt > Jak wybrać poduszki dla niemowląt?

Jak wybrać poduszki dla niemowląt?

poduszki mimos

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej poduszki dla swego malucha, pod uwagę musimy wziąć szereg różnorodnych czynników. Przede wszystkim musi być ona idealnie dobrana pod względem rozmiaru dla dziecka, a dodatkowo spełniać warunki lecznice, zapobiegać i leczyć.

Dlaczego warto zastosować poduszki ortopedyczne dla dzieci?

Warto już od pierwszych dni życia dziecka, wybrać dla niego idealną poduszkę ortopedyczną. Jest to istotne dlatego, że kręgosłup dziecka w czasie pierwszych lat życia rozwija się najszybciej, co sprawia, że należy wybrać poduszkę, aby w pełni dbała o kręgosłup dziecka. Dodatkowo stosując poduszkę medyczną wysokiej jakości gwarantujesz dziecku spokojny, wygodny i komfortowy sen.Więcej o doborze poduszek ortopedycznych dla malucha przeczytasz TUTAJ.

Mimos – poduszki najlepsze dla dziecka

Firma Mimos oferuje najlepsze dla dzieci poduszki ortopedyczne, które to są specjalnie stworzone z myślą o zdrowiu i komforcie snu najmłodszych. Wszelkie poduszki Mimos są atestowane, specjalistyczne, dzięki czemu jeśli stosujemy je regularnie wówczas zostaje zredukowany nacisk główki dziecka na podłoże. Poduszki Mimos są bezpieczne, miękkie oraz wygodne, dlatego dziecko szybko pokocha nowy rodzaj snu. Dodatkowo wyprodukowana jest ona w nowoczesnej technologii o trójwymiarowej strukturze z systemem aero 3. Użyte materiały są w 100% bezpieczne dla dzieci.

Jakimi zaletami wyróżnia się Mimos?

Poduszki produkowane przez firmę Mimos cechują się ogromną ilością zalet, dlatego z całą pewnością warto je nabyć aby poprawić komfort snu naszego dziecka. Najważniejsze jest to, że zarówno zapobiegają, jak i wspomagają leczenie płaskiej główki niemowlęcia. Dodatkowo w znacznym stopniu zmniejsza nacisk główki dziecka na podłoże.

Poduszka określana jest jako produkt medyczny i zaliczany jest do klasy 1. Warto zaznaczyć, że poduszki wykonane są z dziadziny OEKO-TEX co sprawia, że zaliczyć ją można do w pełni bezpiecznych produktów dla dzieci.

W czasie snu na poduszce dziecko bez żadnych problemów ma możliwość obracania głowy oraz szyi, dlatego zapobiega odleżynom, a także redukuje asymetrię mięśni. Poduszka jest również antyalergiczna, co sprawia, że każde dziecko może ją stosować bez żadnych ograniczeń.

 

Dodaj komentarz

Top