You are here
Home > Rehabilitacja > Rehabilitacja w warunkach domowych

Rehabilitacja w warunkach domowych

rehabilitacja w domu

Rehabilitacja jest pojęciem szeroko znanym na całym świecie. Z jej zastosowaniem mamy możliwość poprawienia swojej fizycznej osobowości. Nader często potrzebna jest nam ona po wypadkach, czy też udarach mózgu. Na ogół jednak traktujemy rehabilitację jako ćwiczenia i zabiegi w specjalistycznych szpitalach i klinikach. Zapominamy, że istnieje również rehabilitacja domowa, jaka to również ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia.

Rehabilitacja we własnym domu

Czy rehabilitacja może odbywać się w zaciszu własnego mieszkania? Oczywiście tak, jednakże należy spełnić pewne przesłanki, aby mogło być to możliwe. W skład takich świadczeń wchodzi przede wszystkim porada lekarska rehabilitacyjna, a następnie fizjoterapia domowa, która to jest realizowana przez profesjonalistę który stosuje zabiegi fizjoterapeutyczne.

Jak zagwarantować sobie zabiegi we własnym domu?

Aby móc skorzystać z domowych zabiegów rehabilitacyjnych należy posiadać skierowanie wystawione przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Każdy pacjent powinien zarejestrować się następnie w ciągu 30 dni w wybranym przez siebie gabinecie. Zabiegi rehabilitacyjne w warunkach domowych to czas 80 dni  w ciągu roku kalendarzowego. Warto uwzględnić że nie może być wykonywanych więcej aniżeli pięć zabiegów w ciągu dnia. Jeżeli zachodzi taka potrzeba czas rehabilitacji może być wydłużony przez lekarza, który zleca zabiegi.

 

Dodaj komentarz

Top