You are here
Home > Zdrowie > Jak zadbać o komfort pracowników biurowych?

Jak zadbać o komfort pracowników biurowych?

poduszki medyczne

Praca biurowa jest elementem, który w bardzo negatywny sposób wpływa na funkcjonowanie kręgosłupa. Zadbanie o tenże kręgosłup wymaga zatem nie tylko tego, aby pracować mniejszą ilość godzin, aby robić pewne przerwy, ale także chodzi o to, aby zastosować odpowiednie elementy. W tym miejscu będziemy chcieli wskazać na specjalne nakładki na fotele biurowe, które to nakładki mogą spowodować, że nasz kręgosłup będzie odciążony i nie będziemy odczuwali żadnych dolegliwości. Czym jest owa nakładka i czy warto ją zastosować, czy jest ona najlepszym możliwym rozwiązaniem?

Co to jest nakładka na fotel i jak działa?

Nakładkę na fotel biurowy możemy kupić w wielu bardzo różnych miejscach, w wielu sklepach, aczkolwiek chodzi o najwyższą jakość, a tym samym owego zakupu warto jest dokonać w specjalistycznym sklepie. Mowa jest głównie o sklepach ortopedycznych, aczkolwiek nie tylko. Jest ona zazwyczaj wykonana ze specjalnego tworzywa, ze specjalnej pianki, dzięki której możemy podczas siedzenia uzyskać ergonomiczny kształt siedziska. Przekłada się to na komfort siedzenia i usunięcie zjawiska bólu oraz skrzywienia kręgosłupa. Nakładka taka składa się z dwóch elementów, chociaż de facto jest całością. Bardzo ważne w niej jest zarówno siedzisko jak i oparcie. Oba elementy są wyprofilowane w taki sposób, aby móc zapewnić, aby móc wymusić na osobie siedzącej przyjęcie prawidłowej postawy ciała, a tym samym aby móc mówić o prawidłowym ułożeniu kręgosłupa, zwłaszcza w jego odcinku lędźwiowym.Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Co uzyskujemy dzięki takiej nakładce?

Jest to kluczowe pytanie, które musi w tym miejscu być zadane. Chodzi bowiem o konkretne korzyści, jakie czerpiemy z faktu zastosowania nakładki na fotel biurowy. Mowa będzie o:

  • usunięciu zjawiska bólu, zmęczenia
  • właściwym podparciu pleców, a zwłaszcza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa
  • usunięciu zjawiska nacisku na rdzeń kręgowy, nacisku poszczególnych kręgów na siebie
  • wzmocnieniu mięśni pleców

Z tymi zjawiskami zasadniczo ma styczność każda osoba spędzająca co najmniej kilka godzin za biurkiem. Rozwiązaniem nie będzie zatem zwolnienie się z pracy i poszukanie innej, ale znacznie dla nas lepiej będzie zastosowanie nakładki na fotel biurowy, która rozwiązuje każdy problem. Skoro mowa jest o uzyskiwanych korzyściach, to jednocześnie też należy wskazać na to, że pracownik, któremu nic nie dolega, który siedzi w wygodnym fotelu i nie musi martwić się o ból pleców, jest pracownikiem bardziej wydajnym. Tym samym warto jest zadbać o komfort swoich pracowników, warto jest im zakupić owe nakładki na fotele biurowe, co będzie niewątpliwie z korzyścią dla każdej ze stron.

Koszt zakupu hurtowego nie będzie się równał zakupom detalicznym jak również nie można go porównać do kosztu zakupu specjalnych fotel ergonomicznych. Zwykła nakładka jest elementem wystarczającym, aby móc mówić o właściwym zadbaniu o swój kręgosłup. Jak najbardziej można tę nakładkę stosować także u siebie w domu, podczas siedzenia przed ekranem komputera, na niezbyt wygodnym fotelu.

Dodaj komentarz

Top