You are here
Home > Zdrowie > Jaka poduszka ortopedyczna do spania w każdej pozycji?

Jaka poduszka ortopedyczna do spania w każdej pozycji?

Poduszki ortopedyczne idealnie nadają się do tego, aby poprawić ergonomię ludzkiego snu. Ich odpowiednio wyprofilowany kształt powoduje, że kręgosłup w każdej swojej części znajduje się we właściwej, w naturalnej swojej pozycji. W głównej mierze poduszki te wpływają na ułożenie odcinka szyjnego kręgosłupa, czyli na uzyskanie efektu lordozy szyjnej. Poduszki ortopedyczne to produkt specjalistyczny, a zatem ich zakup nie wiąże się z jakimkolwiek sklepem, ale właśnie z tym specjalistycznym, ze sklepem medycznym.

Poduszki ortopedyczne – z czego są wykonywane?

Poduszki ortopedyczne są produktem wykonywanym ze specjalistycznej pianki o właściwościach termoplastyczych. To powoduje, iż dana osoba kładąc głowę na tymże produkcie, idealnie dopasowuje się do niego uzyskując prawidłowe podparcie szyjnego odcinka swojego kręgosłupa. Naturalna pozycja kręgosłupa jest podstawą do tego, aby móc mówić o uniknięciu negatywnych zjawisk związanych z nadmiernym naciskiem na rdzeń kręgowy oraz poszczególne kręgi. Poduszki są ponadto sprzedawane w poszewkach, które nie powodują żadnych reakcji alergicznych, co także ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia danej osoby.

Poduszki ortopedyczne- efekty działania

Poduszki ortopedyczne to produkt, który można stosować zarówno w celach leczniczych jak i w celach profilaktycznych. Są one produktem wywołującym określone skutki zdrowotne, przy czym mowa jest oczywiście o tych pozytywnych skutkach dla zdrowia człowieka. Do podstawowych korzyści związanych z regularnym stosowaniem poduszek ortopedycznych do spania należy zaliczyć:

  • uzyskanie wysokiego stopnia komfortu w trakcie snu
  • usunięcie bólu pleców, bólu głowy
  • usunięcie napięcia mięśniowego
  • usunięcie nacisku na rdzeń kręgowy
  • zapobieganie powyższym zjawiskom

Spectrum oddziaływania na ludzki organizm oraz ludzkie zdrowie jest więc bardzo szerokie.

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?

Podstawową kwestią jest to, aby produkt ten kupować tylko w sklepach medycznych, ponieważ tylko tam mamy pewność co do skuteczności, co do oryginalności danego produktu. Inną bardzo ważną kwestią jest to, że każda poduszka ortopedyczna powinna pod względem kształtu i rozmiaru być dopasowywana do danej osoby w sposób indywidualny. Poduszki ortopedyczne do spania nie są produktem uniwersalnym. Oznacza to, że nie w każdej pozycji można na niej spać. Wśród poduszek ortopedycznych do spania wyróżnia się zatem te przeznaczone dla osób śpiących na boku, na brzuchu oraz na plecach. Poszczególne rodzaje poduszek różnią się między sobą przede wszystkim kształtem, wysokością. W zależności od przyjmowanej w trakcie snu pozycji będziemy mieli do czynienia z określonym rodzajem i kształtem poduszki ortopedycznej. Zanim ktoś zatem dokona zakupu tego produktu, dobrze jest spytać o poradę pracownika sklepu medycznego. Właściwy dobór kształtu będzie miał bowiem kluczowe znaczenie dla skuteczności działania takiego produktu. Koszt związany z zakupem poduszki ortopedycznej nie jest stosunkowo niski, ale jest to koszt zadbania o własne zdrowie.

Warto również przeczytać: Jaka poduszka jest najlepsza przy bólach kręgosłupa szyjnego?

Dodaj komentarz

Top