You are here
Home > Zdrowie > Poduszka ergonomiczna – czym jest i jak na niej spać?

Poduszka ergonomiczna – czym jest i jak na niej spać?

Poduszka jak to poduszka- powinna zapewniać komfort snu. Mówiąc jednak o higienie snu, należy podkreślić to, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z popełnianych w tejże materii błędów. Nie każda poduszka podobnie jak i nie każdy materac będzie tym odpowiednim. Dlatego też poszukując najlepszych sposobów na to, aby móc odpowiednio, zdrowo się wyspać, warto wskazać na zalety związane ze stosowaniem specjalistycznych poduszek medycznych, zwanych także poduszkami ortopedycznymi lub poduszkami ergonomicznymi. Dlaczego ergonomiczne? Powodem ku temu jest to, że owe poduszki zapewniają właściwą ergonomię snu. Poduszki ortopedyczne powodują bowiem właściwe ułożenie ludzkiego ciała w trakcie snu.

Czym jest poduszka ergonomiczna?

Poduszki ergonomiczne są wprawdzie możliwe do zakupienia w różnych sklepach, ale tak naprawdę jeśli ktoś oczekuje odpowiedniego rezultatu, to tenże zakup powinien być dokonany w specjalistycznym sklepie medycznym. Jest to związane nie tylko z nieco wyższą ceną, ale w głównej mierze jest to związane z gwarancją bardzo wysokiej jakości oraz skuteczności działania tego produktu. Poduszka ergonomiczna została stworzona ze specjalistycznego materiału, jakim jest pianka poliuretanowa bądź też pianka termoplastyczna. Tenże drugi materiał jest znacznie częściej wykorzystywanym, a jednocześnie jest on bardziej odpowiednim i skutecznym. Dzięki zastosowaniu specjalnej pianki termo odkształcalnej, możliwe jest idealne dopasowanie poduszki ergonomicznej do kształtu ciała danej osoby. Poduszka taka jest produktem, który umożliwia uzyskanie bardzo wysokiej jakości snu. Poza tym także jest to produkt, dzięki któremu:

  • następuje zniesienie napięcia powstającego w mięśniach grzbietu
  • następuje zniesienie nacisku na rdzeń kręgowy
  • następuje zniesienie nacisku na poszczególne kręgi oraz krążki międzykręgowe

Jak się śpi na poduszce ergonomicznej?

Jeżeli jest to autentyczna poduszka ortopedyczna, co będzie potwierdzone stosownym certyfikatem, to śpi się na niej przede wszystkim bardzo wygodnie i wydajnie. Jednakże trzeba jasno powiedzieć, że kładąc głowę na takiej poduszce, nie musimy przyjmować żadnej specjalnej pozycji. Jest to bowiem poduszka, na której śpi się w taki sam sposób jak na każdej innej poduszce. Bardzo ważne jest to, aby taka poduszka była dobierana pod względem kształtu oraz rozmiaru przy uwzględnieniu ulubionej pozycji, w której dana osoba zwykle sypia. Poduszki ergonomiczne do spania są produktem medycznym. Można je stosować zarówno w celach leczniczych, w celu zmniejszenia bólu pleców oraz głowy, które dotychczas pojawiały się po przebudzeniu. Można także te poduszki stosować w celach profilaktycznych, by zapobiegać tymże bólom oraz brakowi możliwości odpowiedniego wyspania się. Poduszki ergonomiczne mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku, a jedynym wyjątkiem w tym względzie są niemowlaki, u których zasadniczo odradza się wkładania do kołyski, tudzież do łóżeczka, jakichkolwiek poduszek. Poza tym nie ma żadnych ograniczeń.

Zobacz również: Jak się śpi na dobrze dobranej poduszce ortopedycznej?

Dodaj komentarz

Top