You are here
Home > Rehabilitacja > Leczenie falą uderzeniową

Leczenie falą uderzeniową

fala uderzeniowa

SWT czyli terapia falą uzdrowieniową to nie tylko skuteczna ale i nieinwazyjna metoda. Wykorzystuje ona falę akustyczną, która cechuje się niską częstotliwością a także wysoką amplitudą i osiąga konkretne cele w leczeniu. Fale ogniskowe skupiają się na jednym, konkretnym obiekcie, jak na przykład, kamieniach nerkowych, czy też punkcie spustowym.

Zalety terapii

Leczenie falą uderzeniową to terapia cechująca się wielką ilością właściwości i zalet. Przede wszystkim wykazuje ona silne działanie przeciwbólowe, dlatego jest bardzo często wykorzystywana w leczeniu ortopedycznym. Oprócz tego znakomicie poprawia ukrwienie, a także stymuluje wszelkie tkanki by lepiej i szybciej się regenerowały. Metoda jest bezpieczna, ponieważ w żadnym przypadku nie uchodzi ona za inwazyjną. Jednakże jak każda inna nowoczesna czy tradycyjna metoda leczenia ma kilka przeciwskazań o których warto pamiętać.

Jakie są przeciwskazania SWT?

Najważniejszym przeciwskazaniem terapii jest ciąża. Nie można poddać się zabiegowi, kiedy jesteśmy chorzy na nowotwór, czy też ostre stany zapalne, często połączone z obrzękami danego miejsca. Nie powinno stosować się terapii także, gdy cierpimy na słabą krzepliwość krwi, czy też inne choroby neurologiczne.

Fali nie należy stosować w okolicy serca, klatki piersiowej, a także przy nerwach obwodowych. Jednym z niewielu efektów ubocznych zabiegu jest fakt możliwości pojawienia się bólu w czasie wykonywania zabiegu, bądź też bezpośrednio po jego zakończeniu.

SWT jest to jednak skuteczna i efektywna terapia w szeregu dolegliwości, jakie towarzyszą współczesnemu człowiekowi.

Dodaj komentarz

Top