You are here
Home > Sprzęt > Łóżko rehabilitacyjne to podstawa

Łóżko rehabilitacyjne to podstawa

łóżka medyczne

Rehabilitacja wymaga wiele od osoby chorej jak również od osób jej towarzyszących. Wiele zależy oczywiście od charakteru schorzenia oraz pewnych indywidualnych uwarunkowań. Niemniej jednak rehabilitacja to pojęcie, którego skuteczność w pewnym, czasem nawet dużym zakresie, zależy od dostępu do profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego.

Istotny w rehabilitacji sprzęt

W tym zakresie można wymienić wiele różnych elementów. Niemniej jednak sprzęt, na który istnieje szczególne zapotrzebowanie to chociażby profesjonalne łóżka rehabilitacyjne. Jest to sprzęt, który na szczęście w dobie współczesnej jest coraz bardziej dostępny. Łóżka rehabilitacyjne można zakupić lub też można wypożyczyć. Zarówno jedna jak i druga opcja może mieć swoje wady oraz zalety. To, na co ktoś się zdecyduje, zależy od indywidualnej sytuacji. Jeśli osoba rehabilitowana będzie dobrze rokować, to owo łóżko rehabilitacyjne z powodzeniem można wypożyczyć. Jeśli rokowania nie są zbyt optymistyczne i zakładany jest bardzo długi czas konieczności korzystania z takiego łóżka, to wówczas można rozważyć zakup tego sprzętu. Współcześnie stosowane łóżka rehabilitacyjne to sprzęt wysokiej jakości, który jest bardzo praktyczny. Pozwalają one nie tylko na poprawę zdrowia osoby rehabilitowanej, ale równocześnie też znacząco ułatwiają one codzienną opiekę nad tymi osobami.

Zalety łóżek rehabilitacyjnych

Łóżka rehabilitacyjne, z którymi można się zetknąć posiadają elektryczne sterowanie, możliwość poruszania w różnych płaszczyznach, możliwość podniesienia osoby chorej do pozycji półsiedzącej. Jednocześnie też mebel umieszczony jest na kołach, dzięki czemu możliwe jest swobodne przemieszczanie się nim po danym pomieszczeniu. Łóżka rehabilitacyjne to meble solidne, przeznaczone na określony udźwig. Ich elementarną częścią, elementarnym wyposażeniem jest także materac przeciwodleżynowy. To on w głównej mierze zapobiega powstawaniu odleżyn, a tym samym zapobiega temu czynnikowi, który w wielu przypadkach przedłużał rehabilitację. Łóżka rehabilitacyjne posiadają także specjalny wysięgnik, dzięki któremu osoba chora może również samodzielnie się podnieść. Ważne w przypadku opcji wypożyczenia takiego łóżka jest to, że osoba wypożyczająca nie ponosi dużych kosztów z uwagi na to, że poza jednorazową kaucją opłaca owo wypożyczenie w comiesięcznych odstępach. Zakup takiego łóżka rehabilitacyjnego tymczasem jest związany z dosyć dużym jednorazowym wydatkiem, co nie zawsze jest opłacalne. Najistotniejsze jest jednak to, aby osobie chorej takie łóżko rehabilitacyjne jak najszybciej zapewnić.

Dodaj komentarz

Top