You are here
Home > Rehabilitacja > Najważniejsze informacje o leczeniu uzdrowiskowym

Najważniejsze informacje o leczeniu uzdrowiskowym

uzdrowisko

Za część systemu ochrony zdrowia na terenie Polski możemy uznać leczenie uzdrowiskowe. Jeśli jesteś kuracjuszem w ramach leczenia możesz skorzystać z następujących zakładów:

  • szpitala uzdrowiskowego
  • sanatorium uzdrowiskowego
  • sanatorium, szpitala uzdrowiskowego dla dzieci
  • zakładu przyrodoleczniczego
  • sanatorium, szpitala w podziemnych wyrobiskach górniczych
  • przychodni uzdrowiskowej

Jak zdobyć miejsce w sanatorium

Aby zdobyć skierowanie na leczenie ambulatoryjne, należy być ubezpieczonym. Po otrzymaniu skierowania ustalony zostaje termin pacjenta na przyjazd do uzdrowiska  z kierownictwem zakładu uzdrowiskowego, do którego dostał skierowanie. W lecznictwie uzdrowiskowym pacjent zapewnione ma zakwaterowanie oraz wyżywienie.

Pobyt w szpitalu uzdrowiskowym

Lecznictwo uzdrowiskowe wykorzystuje szereg profesjonalnych urządzeń oraz miejsc, dzięki którym możliwy staje się powrót do zdrowia. Warto wymienić chociażby pijalnie uzdrowiskowe, parki, ścieżki ruchome, baseny uzdrowiskowe, czy też urządzone podziemne wyrobiska górnicze.

Sanatorium zapewnia również pacjentowi całodobową możliwość korzystania z opieki zdrowotnej w warunkach stacjonarnych. Pobyt w uzdrowisku przewiduje 21 dni i jest bezpłatny. Osoba która pracuje na czas ten dostaje zwolnienie lekarskie.

Warto wspomnieć, że pobyt dziecka w szpitalu uzdrowiskowym trwa 27 dni. Jak każdy pacjent ma ono do dyspozycji korzystanie z miejsc, jakie znajdują się na jego terenie, a także jest uprawnione do wszelkich działań rehabilitacyjnych.

 

Dodaj komentarz

Top