You are here
Home > Zdrowie > Schudnij z dietą kopenhaską

Schudnij z dietą kopenhaską

Schudnij z dietą kopenhaską

Ogromna ilość diet zostało stworzonych, aby wiele osób mogło schudnąć. Jest to dla nas tym ważniejsze, że idzie wiosna a pod krótkimi i lekkimi ubraniami z całą pewnością chcemy cieszyć się piękną i smukłą figurą. Jeśli więc ty również chcesz schudnąć możesz zastosować wiele rodzajów diet, które są dostosowane do potrzeb twego organizmu. Jedną z najbardziej popularnych diet jest ta, która ma bardzo małą ilość kalorii, a także niewielką ilość węglowodanów. efekty diety kopenhaskiej, bo o niej mowa są stosunkowo bardzo dobre, ponieważ w ciągu trzynastu dni możemy schudnąć nawet dwadzieścia kilogramów.

Jednakże wbrew temu, że dieta kopenhaska nie trwa długo to jednak wcale nie jest łatwo schudnąć, ponieważ trzeba przestrzegać rygorystycznych zasad. Nawet żucie gumy jest niedozwolone, nie mówiąc już o słodkiej przekąsce pomiędzy posiłkami. Aby osiągnąć efekt odchudzania dzięki tej diecie nie możemy zjadać więcej kalorii w ciągu dnia aniżeli 600.

Konsekwencja podjadania

Obecnie opinie o diecie kopenhaskiej są bardzo zróżnicowane i bardzo wiele zależy od naszego ogólnego podejścia. Jednakże w opinii wielu osób jest to trudna i rygorystyczna dieta. Aby ją przejść od początku do końca trzeba naprawdę wiele woli, motywacji oraz zaangażowania. Wszystko dlatego że nawet niewielkie nieprzestrzeganie zasad kończy się przerwaniem diety, a tym samym nie osiągnięciem zamierzonego efektu. Co więcej diety nie można od razu powtórzyć, ponieważ ze względu na niską ilość witamin i minerałów możemy szybko nabawić się niedoborów. Warto też zaznaczyć, że po raz kolejny dietę można rozpocząć dopiero w chwili, kiedy minie trzy miesiące. Inaczej osłabiony organizm może popaść w niedobory a tym samym zaszkodzimy sobie zamiast pomóc.

Co wolno jeść w czasie diety kopenhaskiej?

Musimy zaznaczyć, że jadłospis w diecie kopenhaskiej jest monotonny, co sprawia, że musimy uzbroić się w znaczną ilość motywacji, aby nie przerwać kuracji zanim dobiegnie końca. W czasie trwania diety możemy jeść tylko trzy posiłki w ciągu dnia. Dodatkowo musimy pamiętać, że nie mogą być one zbyt duże oraz obfite, a co za tym idzie liczy się także pora ich spożywania. Istotne jest także to, że ostatniego posiłku, czyli kolacji nie możemy jeść później aniżeli po godzinie 18 – 19. Jeśli podjadamy pomiędzy posiłkami cały efekt przestaje być wyraźny co sprawia, że możemy równie dobrze przerwać dietę. W diecie liczy się więc rygor i motywacja. To właśnie one pomogą nam przetrwać trzynaście dni a dzięki temu schudnąć odpowiednią ilość kilogramów.

Dodaj komentarz

Top