You are here
Home > Sprzęt > Poduszka do spania w czasie ciąży

Poduszka do spania w czasie ciąży

poduszka ciążowa

Czy okres czasu w którym kobieta spodziewa się dziecka, zawsze należy traktować, jako niewygodny, pełen dyskomfortu i bólu? Co więcej ogromna ilość osób cierpi na problemy ze snem. Rosnący brzuszek uniemożliwia przyjęcie ulubionej pozycji do snu dlatego nie mogąc zasnąć i często budząc się w nocy, przekłada się to negatywnie na nasze samopoczucie w ciągu dnia. Czy istnieje rozwiązanie tych problemów. Alternatywą może okazać się odpowiednio dobrana poduszka ortopedyczna, stworzona z myślą, właśnie o kobietach w ciąży.

Poduszka dla przyszłej mamy

Na rynku możemy nabyć ogromną ilość gadżetów, które okazują się zupełnie nieprzydatne, a wręcz szkodliwie działają na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto więc wybierać jedynie modele pewne, sprawdzone i takie, które przyniosą nam pozytywne rozwiązania. Takimi są właśnie poduszki medyczne, które posiadają odpowiedni certyfikat. Stworzone są specjalnie dla kobiet w ciąży, co sprawia, że wyróżniają się charakterystycznym kształtem.

Bardzo często polecaną poduszką jest ta której kształt przypomina nam literę U. Sprawdza się zarówno w czasie snu, jak i później kiedy narodzi się dziecko. Poduszkę wystarczy ułożyć jednym końcem pod głową, zaś drugi umieścić pomiędzy kolanami. Zarówno głowa, kark, kręgosłup jak i biodra w tej pozycji zostają odciążone.

Poduszki tego typu mają ogromną ilość zalet, a przede wszystkim:

  • Rozluźniają mięśnie pleców, barków, szyi
  • Podtrzymują rosnący brzuszek w pozycji leżącej bocznej
  • Odciążają biodra, wspomagają pracę nóg, a także eliminują obrzęki i opuchlizny

Lekarze, fizjoterapeuci i ginekolodzy zgodnie twierdzą, że warto wybrać poduszkę ciążową, aby pozytywnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie.

Poduszka medyczna przydatna dla dziecka

Poduszka ciążowa, nie przestaje być przydatna również w chwili narodzin dziecka. Przeciwnie, pomaga młodej mamie w opiece nad maluchem. Przede wszystkim jest idealna do karmienia. Wystarczy ułożyć ją wokół siebie, położyć na niej dziecko a karmienie staje się o wiele prostsze. Dziecko leży stabilnie, zaś kręgosłup kobiety odpoczywa. Polecamy Supermami poduszki ciążowe.

Poduszka jest również świetnym rozwiązaniem aby zapewnić bezpieczeństwo dziecku w łóżeczku. Chroni przed wypadnięciem malucha, a zarazem zapewnia mu przytulny i komfortowy sen. Co więcej, warto wspomnieć, że sprawdza się również w nauce siadania, a nawet może służyć do zabawy. Dziecko jak i mama na pewno szybko pokochają poduszkę.

Dodaj komentarz

Top