You are here
Home > Rehabilitacja > Rehabilitacja po udarze

Rehabilitacja po udarze

udar mózgu

Udar mózgu to bardzo poważne schorzenie, które dla wielu osób kończy się śmiercią, a wiele osób również jest skazanych na wózek inwalidzki. Pewnym niepokojącym zjawiskiem jest to, że ów udar mózgu dotyka coraz młodsze osoby, a poza tym również jest to zjawisko, które na człowieka przychodzi niespodziewanie. Jeśli pomoc przyjdzie szybko, jest bardzo duża i realna szansa na powrót do pełni sprawności.

Krok do odzyskania zdrowia

Jednym z kluczowych elementów w tym miejscu będzie odpowiednia rehabilitacja. Wiele przypadków osób po przebytym udarze mózgu kwalifikuje się do pozostania na oddziale neurologicznym i poddanie się tam odpowiedniej, profesjonalnej rehabilitacji. Nie zawsze jednak wszystkie osoby, które tego wymagają, pozostają na owym oddziale. Rehabilitacja w domu również jest możliwa, aczkolwiek jest bardziej utrudniona i wymaga większego zaangażowania ze strony domowników. Na pewno bardzo ważnym elementem będzie masaż określonych części ciała, ale ponadto musimy wskazać na konieczność ćwiczenia mowy, umiejętności przełykania, utrzymywania równowagi.

Jak przywrócić funkcje życiowe

Udar mózgu powoduje, że zazwyczaj połowa ludzkiego ciała jest sparaliżowana, a tym samym podstawowe funkcje życiowe stają się w dużym stopniu upośledzone. Rehabilitacja po przebytym udarze mózgu jest długotrwała, wymaga bardzo dużego wysiłku i na pewno też jest bardzo męcząca. Jednakże oczywiście jest ona konieczna jeśli zależy nam na tym, aby wrócić do pełni sprawności, a należy zaznaczyć, że w dużej mierze jest to jak najbardziej możliwe przy odpowiednim postępowaniu.

Dodaj komentarz

Top