You are here
Home > Regeneracja > Poduszki rehabilitacyjne do spania-czy warto je kupić?

Poduszki rehabilitacyjne do spania-czy warto je kupić?

poduszki medyczne

Działają nie tylko w sposób leczniczy, ale równocześnie też mowa jest o działaniu zapobiegawczym. Specjalistyczne poduszki rehabilitacyjne, które również można spotkać pod nazwą poduszek ergonomicznych, ortopedycznych czy też poduszek medycznych, są produktem bardzo istotnym dla uzyskania właściwego komfortu snu oraz dla uzyskania pełnego zdrowia kręgosłupa. Taki produkt jest polecany każdemu bez względu na wiek, z wyłączeniem niemowlaków. Poduszki takie to różnorodność form, kształtów oraz rozmiarów. Tym samym na pewno nie jest obojętne to, jaki rodzaj zakupi i będzie stosować dana osoba.

Z czego wykonane są poduszki medyczne?

Poduszki takie są wykonywane ze specjalistycznej pianki termoplastycznej, a tym samym odznaczają się one funkcją zapamiętywania kształtu danej osoby. Dlatego też jest to produkt indywidualny, a dana poduszka powinna być stosowana tylko i wyłącznie przez jedną osobę. Kształt poduszki jest różnorodny, a tym samym jej odpowiedni dobór stanowi jeden z najważniejszych elementów do tego, aby dana poduszka była skuteczna. Dobór owego kształtu jest zależny od wielkości danej osoby, od preferencji związanych z ulubioną pozycją przyjmowaną w trakcie snu, z odległością pomiędzy głową a barkami.

Certyfikat poduszek

Profesjonalna poduszka rehabilitacyjna powinna być oznaczona stosownym certyfikatem CE, który stanowi potwierdzenie wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa stosowania. Poduszki takie powodują prawidłowe ułożenie całego ciała, prawidłowe ułożenie głowy i całego kręgosłupa. Mowa jest o uzyskaniu tak zwanej lordozy szyjnej, dzięki czemu wszelkiego rodzaju napięcia w odcinku szyjnym nie mają miejsca. Stosowanie owej poduszki pozwala na całkowite rozluźnienie mięśni szyi, na zniesienie wszelkiego nacisku na rdzeń kręgowy, na poszczególne kręgi oraz krążki międzykręgowe. Efektem tego jest brak bólu głowy, mięśni i kręgosłupa oraz znacząco wyższy komfort snu.

Poduszka w celu rehabilitacji

Zaleca się, aby takie poduszki rehabilitacyjne były stosowane zarówno w celach leczniczych, gdy z bólem już dana osoba ma do czynienia jak również w celach profilaktycznych, aby dana osoba mogła skutecznie zadbać o uniknięcie bólu pleców, głowy oraz doświadczenie uczucia niewyspania każdej nocy. Poduszki rehabilitacyjne to produkt w pełni bezpieczny pod warunkiem, iż są one kupowane w specjalistycznym sklepie medycznym. Tylko w takiej sytuacji bowiem można mówić o gwarancji owego bezpieczeństwa oraz skuteczności działania tychże poduszek. Produkt zasadniczo jest także przyjazny dla osób borykających się ze zjawiskiem alergii i można go z powodzeniem prać. Mowa oczywiście o poszewce na takiej poduszce.

Wszelkie informacje związane z zachowaniem całości poduszki w czystości są umieszczone na każdym z produktów z osobna i należy się do tych informacji zastosować, aby dany produkt mógł danej osobie posłużyć nawet przez wiele lat. Obecnie poduszki rehabilitacyjne są najpopularniejszym z produktów pozwalających uzyskać znacznie wyższy komfort snu oraz pozwalającym uniknąć problemów związanych z bólem pleców pojawiającym się rankiem po przebudzeniu.

Dodaj komentarz

Top