You are here
Home > Zdrowie > Poduszki zdrowotne – co to znaczy?

Poduszki zdrowotne – co to znaczy?

poduszki zdrowotne

Aktualnie śpimy coraz gorzej. Ma na to wpływ wiele czynników. Zła dieta, nienormowany czas pracy, siedzący tryb życia, czy ciągły stres. To tylko niektóre z przykładów. Powodem mogą być też złe poduszki, gdzie te tradycyjne nie są już wystarczające dla prawidłowego wypoczynku w czasie snu. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki zdrowotne do spania. Warto więc powiedzieć sobie o nich nieco więcej.

Poduszki zdrowotne – co dają?

Dzięki nim rano budzimy się bez bólu w okolicach pleców, szyi i karku. Nasz kręgosłup zachowuje naturalną krzywiznę bez względu na pozycje w której się znajdujemy. Nasze mięśnie zostają odciążane, to powoduje, że redukuje się w nich napięcie. Swoje zdrowotne zastosowanie poduszki zawdzięczają piance, która nie tylko zapewnia pełne podparcie głowy, ale i nie odkształca się pod wpływem nacisku. Poduszki zdrowotne sprawdzają się jako dodatkowy element rehabilitacji i jako profilaktyka.

Rodzaje pianek

Na rynku mamy wiele typów pianek. Do tych najczęściej stosowanych zaliczyć można piankę poliuretanową. Ten typ pianki skierowany jest do osób, które decydują się na zakup poduszki jako formę profilaktyki. Nie wymaga ona bowiem dopasowania do kształtu szyi. Zachowuje jednak doskonałą wentylacje. Zupełnie inne zastosowanie ma pianka termoplastyczna, która idealnie sprawdza się w przypadku osób zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa. Zyskają więc na nich osoby odczuwający bóle w okolicach pleców, szyi i karku. Pianka termoplastyczna zapewnia pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę. Ponadto pianka reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się do pozycji w czasie snu.

Poduszki zdrowotne – co wziąć pod uwagę przed kupnem?

Przede wszystkim wzrost i wagę, a także szerokość barków mierzona od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Sam rodzaj poduszek dopasowany jest do pozycji w której zasypiasz. Zobacz ten model.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

W związku z tym śpiącym na plecach zaleca się poduszkę niską, miękką, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Poduszka w kształcie wałka to opcja dla śpiących na boku. Z kolei zasypiający na brzuchu powinni zdecydować się na poduszkę w kształcie gwiazdy.

Dodatkowe zalety

To ich estetyka, dzięki której w każdej sypialni dobrze się prezentują. Poduszki zdrowotne są również wygodne i łatwe w utrzymaniu. Najważniejsze, że wspomagają nie tylko sylwetkę naszego ciała, ale i podnoszą jakość naszego snu. Dzięki niej podnosi się również odporność całego organizmu.

Dodaj komentarz

Top