You are here
Home > Regeneracja > Pozycja embrionalna podczas snu

Pozycja embrionalna podczas snu

Pozycja embrionalna podczas snu

O tym jak zdrowy sen jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Jednak, czy zastanawialiście się kiedyś jakie czynniki odgrywają ważną rolę w Waszym śnie? Okazuje się, że nie jest to wyłącznie odpowiednia ilość godzin. Na jakość snu wchodzą też takie czynniki jak: odpowiednie poduszki, czy materac, który powinien być odpowiednio twardy, a przynajmniej taki, by nie odkształcił się pod naciskiem naszego ciała. Bardzo ważna jest też również pozycja w której zasypiamy, gdzie wśród podstawowych wyróżniamy trzy – na plecach, boku, oraz na brzuchu. Często słyszymy również takie pojęcie jak pozycja embrionalna podczas snu. Czym się charakteryzuje?

Jak wygląda pozycja embrionalna?

Najważniejsze w tej pozycji są proste plecy, czyli tu możemy odnieść się do samej pozycji spania na plecach, która wśród wielu specjalistów uważana jest za pozycje najzdrowszą ze względu na maksymalne odprężenie ciała i umysłu. Ponadto charakterystyczne w pozycji embrionalnej są skrzyżowane ramiona wprost „przytulone” do siebie.

Okazuje się, że pozycja embrionalna ma wiele właściwości. Przede wszystkim ułatwia oddychanie zmniejszając tym samym ryzyko chrapania. Pomaga także w dolegliwościach związanych z układem trawiennym zapobiegając chociażby refluksowi żołądka, dzięki czemu pozbędziemy się niemiłego uczucia pieczenia w przełyku.

Dobre spanie – fakty i mity

Czyli warto zacząć od tego, że to w jakiej pozycji zasypiamy nie jesteśmy w stanie zaplanować, a nasz organizm działa poza naszą świadomością zazwyczaj kierując się aspektami psychicznymi. Przykładowo im bardziej ramiona i nogi mamy skierowane do siebie, a głowę niżej, tym prawdopodobnie bardziej jesteśmy zestresowani. Czy zatem mamy tu do czynienia z czymś w rodzaju mowy ciała podczas snu? Wydaje się, że tak.

A skoro o stresie mowa, to ten może mieć wpływ na nasz kręgosłup. Jak to możliwe? Jak już wyżej zostało wspomniane zestresowani lubimy zasypiać lekko przygarbieni, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoby mające zaokrąglone plecy, to ludzie mający problem ze stresem w ciągu dnia.

Dodaj komentarz

Top